Joanna Orleańska 

Joanna Pierzak

7,2
2 494 oceny gry aktorskiej
Joanna Orleańska
Urodzona w 1974 roku w Bytomiu. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu z 1997 roku. Związana z wrocławskim Teatrem Polskim, w listopadzie 2003 roku przeprowadziła się do Warszawy, gdzie gościnnie grała w Teatrze Studio.

W filmie fabularnym debiutowała rolą Luśki w produkcji Władysława Pasikowskiego "Słodko-gorzki". Rok później zagrała postać Marysi w opowieści o rywalizujących ze sobą siostrach w reżyserii Marka Piestraka "Lata i dni". Następnie pojawiła się w obsadzie filmów -"Historia kina w Popielawach" Jana Jakuba Kolskiego, a także w filmach niemieckich, m.in. "Plecami do ściany".

Szeroka publiczność zna ją z ról w serialach "Życie jak poker" jako Marysia Połczyńska, córka Ewy i "Złotopolscy" w roli Joasi, dziewczyny Tomka Gabriela, skromnej asystentki posła Marka Złotopolskiego.Występowała także w teatrze telewizji (m.in. w sztukach: "Wizyta starszej pani", "Kartoteka rozrzucona"). 

Jej mąż Paweł Orleański jest także z zawodu aktorem teatralnym, prowadził teleturniej "Daję słowo" na antenie TV4. Razem zagrali małżeństwo w 2003 roku w letnim teatrze Pod Gryfami przy wrocławskim Rynku w spektaklu "Oskar i Ruth" Ingmara Villqista.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 lipca 1974

miejsce urodzenia: Bytom, Polska

wzrost: 162 cm

mąż Paweł Orleański (od 1999), córka Antonina Helena (ur. 2006)
W 1997 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego) w Krakowie (Polska). Dyplom uzyskała w 1998 roku.
Wystąpiła w następujących kampaniach reklamowych:
- 2007 r. - woda mineralna Kropla Beskidu pt. "Po kropli do źródła", słodycze Jeżyki;
- 2012 r. - ekspres do kawy Italico (wraz z Pawłem Delągiem);
- 2015 r. - oferta biura podróży Itaka na lato 2016 roku pt. "I... taki świat jest piękny" (wraz z Wojciechem Błachem, Marceliną Zawadzką i Pawłem Orleańskim);
- 2016 r. - antyoksydacyjne serum odbudowujące Bioliq 35+ firmy Aflofam Farmacja Polska;
- 2017 r. - kampania reklamowa sieci Orange pt. "Orange Love".
Ma brata Artura.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych