Joanna Orleańska 

Joanna Pierzak

7,3
2 867 ocen gry aktorskiej
Joanna Orleańska
Urodzona w 1974 roku w Bytomiu. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu z 1997 roku. Związana z wrocławskim Teatrem Polskim, w listopadzie 2003 roku przeprowadziła się do Warszawy, gdzie gościnnie grała w Teatrze Studio.

W filmie fabularnym debiutowała rolą Luśki w produkcji Władysława Pasikowskiego "Słodko-gorzki". Rok później zagrała postać Marysi w opowieści o rywalizujących ze sobą siostrach w reżyserii Marka Piestraka "Lata i dni". Następnie pojawiła się w obsadzie filmów -"Historia kina w Popielawach" Jana Jakuba Kolskiego, a także w filmach niemieckich, m.in. "Plecami do ściany".

Szeroka publiczność zna ją z ról w serialach "Życie jak poker" jako Marysia Połczyńska, córka Ewy i "Złotopolscy" w roli Joasi, dziewczyny Tomka Gabriela, skromnej asystentki posła Marka Złotopolskiego.Występowała także w teatrze telewizji (m.in. w sztukach: "Wizyta starszej pani", "Kartoteka rozrzucona"). 

Jej mąż Paweł Orleański jest także z zawodu aktorem teatralnym, prowadził teleturniej "Daję słowo" na antenie TV4. Razem zagrali małżeństwo w 2003 roku w letnim teatrze Pod Gryfami przy wrocławskim Rynku w spektaklu "Oskar i Ruth" Ingmara Villqista.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 lipca 1974

miejsce urodzenia: Bytom, Polska

wzrost: 162 cm

mąż Paweł Orleański (od 1999), córka Antonina Helena (ur. 2006)
W 1997 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego) w Krakowie (Polska). Dyplom uzyskała w 1998 roku.
Wystąpiła w następujących kampaniach reklamowych:
- 2007 r. - woda mineralna Kropla Beskidu pt. "Po kropli do źródła", słodycze Jeżyki;
- 2012 r. - ekspres do kawy Italico (wraz z Pawłem Delągiem);
- 2015 r. - oferta biura podróży Itaka na lato 2016 roku pt. "I... taki świat jest piękny" (wraz z Wojciechem Błachem, Marceliną Zawadzką i Pawłem Orleańskim);
- 2016 r. - antyoksydacyjne serum odbudowujące Bioliq 35+ firmy Aflofam Farmacja Polska;
- 2017 r. - kampania reklamowa sieci Orange pt. "Orange Love".
Ma brata Artura.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ta kobieta,to ewidentny przykład,że niektóre kobiety pięknieją dopiero koło 40-tki.Gdy pani Joanna była młodsza,była taka nijaka na ekranie,fizycznie również mnie nie pociągała,za to z wiekiem "wyrobiła" się zdecydowanie.Co do jej aktorstwa,to oglądnąłem z nią chyba z 7 czy 8 filmów i jakoś nigdzie nie zapadła mi...

Fajny z niej MILF :D

Na pewno ładniejsza i nie mniej zdolna od wielu dużo bardziej rozpoznawalnych i nie schodzących ze "ścianek" rodzimych "gwiazdeczek". Dlatego nie mam pojęcia, dlaczego niezbyt często widać ją na ekranach

Mega konieca, delikatna. Bardzo "efektowna" wizualnie. Aktorka srednia, choc bardzo ja lubie

watts

użytkownik usunięty

polska naomi watts