Robert Pattinson

Robert Douglas Thomas Pattinson

8,1
56 132 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Pattinson

On jest obrzydliwy....żal mi Go....Myśli , że jest wielkim aktorem jak nawet bezdomnego zagrać by nie potrafił...

Jessica_18

Nie rozumiem jak można tak kogoś krytykować :/ Pattinson to świetny aktor. Oczywiście każdy ma inny gust , ale trzymaj swoje opinie dla siebie. Krytykujesz go ale tak naprawdę to on osiągnął ogromny sukces a nie ty .

Jessica_18

JESTEM Z TOBA. MASZ RACJE.

Jessica_18

Potrafi bo w Sadze i w Twoj na zawsze gra bardzo dobrze, wg mnie :) a nie jestem jakąs zwariowana fanką podoba mi sie postać Edwarda grana przez niego pozatym jeśli mówimy o kiczowatej Sadze Zmierzch i o romansidle pragnę zauważyć że obsypany nagrodami Dracula Coppoli (mój ukochany film) historia jest wrecz identyczna romans i milosć która pretrwała wieki, ludzie i wampiry, złe wampiry i dobre, itd. itp. także ta historia to nie taki kicz zwłaszcza że ksiazka była Bestsellerem...
Uwazam że przemawia prez Ciebie zazdrość...

melpomene_fw

"historia jest wrecz identyczna romans i milosć która pretrwała wieki, ludzie i wampiry, złe wampiry i dobre" co?! Gdzie Ty masz w Draculi Stokera dobre wampiry? Te dwie fabuły (o ile w Zmierzchu można mówić o jakiejś spójnej akcji) diametralnie się różnią!
Proszę, nie obrażaj tej świetnej książki, przyrównując ją do grafomanii Stefanii...

Phedre

Ja nie porównuję ich w sensie jakosci filmowej, ani ksiazkowej ponieważ powstały w innych czasach i przeznaczone sa dla nieco innego odbiorcy, ale chodzi mi o pewne analogie, które niewatpliwie wystepują. Gł bohater Hrabia Dracula vel. Vlad IV w obliczu spotkania swej milości (ktorej poszukiwał przez 4 stulecia) staje się nieco rozmiekczony uczuciem ponieważ nie jest w stanie przemienic Elizabethy/Miny w wampira, jak sam mowi cyt: " (...) za bardzo cię kocham." (a próbuje parę razy) czy choć to nie świadczy o tym iż stał sie trochę lepszy, bardziej ludzki, dobry... pozatym ostatnia scena Dracula został zbawiony, poprzez to że tlilo się w nim jedyne uczucie, które sprawialo ze nie byl na wskroś złą i potepioną istotą...
Nie prosze o nic więcej jak tylko o odrobinę szerszego spojrzenia na te podobienstwa abstrachujac od tego ktory z tych filmów jest super a ktory nie...

melpomene_fw

Niestety to ukazuje tylko, czym Meyer się "inspirowała"... Może ogółem wydają się podobne, jednak w szczegółach widać diametralną różnicę, nawet w kreacji samych bohaterów są takie kontrasty. Rozumiem różnicę kulturową, jaka pojawiła się w tym czasie, ale powieść Stokera jest nieśmiertelna, ponadczasowa. Zmierzch zniknie za horyzontem razem z pokoleniem, które stało się jego wyznawcami, nie ma w sobie tej głębi, wieloznaczności, forma także nie budzi zachwytu. W książce zakończenie nie było tak piękne... Dracula zaznał spokoju po śmierci, jednak ostatnie sceny po wydobyciu go z trumny już przy zamku Poenari, przed zmrokiem, te z Miną, to już inwencja scenarzysty. Hrabia nie był tak wzruszający i romantyczny w książce, nie miał nic wspólnego z Cullenem...
Pomijając fakt, że film Zmierzch został raczej, kolokwialnie mówiąc, schrzaniony - większość obsady wymieniłabym, zdarzenia ukazała nieco inaczej. Może wtedy wszystko byłoby bardziej strawne i obraz nie zebrałby tyle krytyki.

Phedre

Niestety to ukazuje tylko, czym Meyer się "inspirowała"... - mogła sie inspirować to jest najbardziej znana ksiażka o wampirze, wiec pewnie tak było... Dracula Stokera to pierwowzór zawsze sie z tego czerpie nawet mimowolnie, choć nie twierdzę ze Autorka czerpała mimowolnie mogła to zrobic świadomie

w szczegółach widać diametralną różnicę, nawet w kreacji samych bohaterów są takie kontrasty. - oczywiście że są, to są nastolatki nie wybitni aktorzy jak Robert De Niro .ja nie twierdzę że Pattinson czy Stewart są lepszymi aktorami niż Oldman, Ryder czy co więcej Hopkins Którego w roli Prof. Van Helsinga uwielbiam!!!!!!!!!!!!!!

Rozumiem różnicę kulturową, jaka pojawiła się w tym czasie, ale powieść Stokera jest nieśmiertelna, ponadczasowa. Zmierzch zniknie za horyzontem razem z pokoleniem, które stało się jego wyznawcami, nie ma w sobie tej głębi, wieloznaczności, forma także nie budzi zachwytu. W książce zakończenie nie było tak piękne... Dracula zaznał spokoju po śmierci, jednak ostatnie sceny po wydobyciu go z trumny już przy zamku Poenari, przed zmrokiem, te z Miną, to już inwencja scenarzysty. Hrabia nie był tak wzruszający i romantyczny w książce, nie miał nic wspólnego z Cullenem... - tak tylko zwróć uwagę na jeden fakt zasadniczy Ty ciąglę o książce, a ja o filmie...

Pomijając fakt, że film Zmierzch został raczej, kolokwialnie mówiąc, schrzaniony (rozumiem, że w porównaniu z ksiażką) - większość obsady wymieniłabym, zdarzenia ukazała nieco inaczej. Może wtedy wszystko byłoby bardziej strawne i obraz nie zebrałby tyle krytyki. - Dobrze tylko nie róbmy z tego filmu jakiegoś super przedsięwzięcia na miarę Oscara czy Złotych Globów wg mnie to jest film na bazie bestsellera adresowany do mlodzieży i swoje zadanie spełnia w 100%...

melpomene_fw

Alleluja, nareszcie jakaś fanka na poziomie!

"mogła sie inspirować to jest najbardziej znana ksiażka o wampirze, wiec pewnie tak było... Dracula Stokera to pierwowzór zawsze sie z tego czerpie nawet mimowolnie, choć nie twierdzę ze Autorka czerpała mimowolnie mogła to zrobic świadomie" Przypadki rżnięcia z siebie ras, postaci czy nawet całych wątków fabularnych są powszechne, tylko... co Meyer z tymi nieszczęsnymi wampirami zrobiła, neurotyków o dziwnym wyglądzie i nieprawdopodobnej psychice, pan Bram turla się w grobie.

"tak tylko zwróć uwagę na jeden fakt zasadniczy Ty ciąglę o książce, a ja o filmie..." - Hm... myślałam, że porównujemy obie te rzeczy. Ale, wedle Twojego życzenia, zostańmy w takim razie przy filmach. Zmierzch nie wnosi niczego szczególnego, zwykła, romantyczna opowiastka dla nastolatków. Nawet ciężko płakać przy zakończeniu, jakaś taka niewiarygodna gra aktorska.

"oczywiście że są, to są nastolatki nie wybitni aktorzy jak Robert De Niro .ja nie twierdzę że Pattinson czy Stewart są lepszymi aktorami niż Oldman, Ryder czy co więcej Hopkins Którego w roli Prof. Van Helsinga uwielbiam!!!!!!!!!!!!!!" - Niii, chodzi mi o ich charaktery, zachowania... wiesz, te przedstawione w filmach. Ale z drugiej strony mogli zabrać się za to porządniej i sprawić, by aktorzy choć częściowo przypominali bohaterów książkowych oraz posiadali lepszy warsztat aktorski, bo tak... nie wiem, Pattinson jako "przepiękny" zawiódł, przecież ten chłopak jest, delikatnie mówiąc, nieciekawy, chociaż to już kwestia gustu. Stewart gra w kółko z jedną miną, Bella może i powinna się prezentować jako lekko upośledzona, ale bez przesady! Miała w sobie chyba jakieś emocje. Kirsten mogła zrobić to zdecydowanie lepiej.
A Hopkins to świetny aktor, idealnie wcielił się w profesora!

"Dobrze tylko nie róbmy z tego filmu jakiegoś super przedsięwzięcia na miarę Oscara czy Złotych Globów wg mnie to jest film na bazie bestsellera adresowany do mlodzieży i swoje zadanie spełnia w 100%..." - Tylko jakie on ma zadanie, przesłanie? Bo ja go nie widzę... Dręczmy "ukochaną" osobę milczeniem, opuszczajmy ją ze względu na swoje widzimisię i "dobroć"? Uzależniajmy się od partnera? A może... nie wiem, bądźmy jako te wampiry, jedzmy mięso sojowe, a nie takie prawdziwe? Chyba, że chodziło Ci o to, aby był chwilową rozrywką, o której po tygodniu nie będziemy pamiętać, to się zgadzam.

Phedre


co Meyer z tymi nieszczęsnymi wampirami zrobiła, neurotyków o dziwnym wyglądzie i nieprawdopodobnej psychice - tej wypowiedzi nie rozumiem. Cechy fizyczne wampirów odpowiadają potocznym wyobrażeniom tych postaci także uważam, że w tym aspekcie nic niepokojącego się nie dzieje... co do nieprawdopodobnej psychiki i neurotyczności nie łapię Twojej wypowiedzi w ogóle

Zmierzch nie wnosi niczego szczególnego, zwykła, romantyczna opowiastka dla nastolatków. Nawet ciężko płakać przy zakończeniu - masz racje ale wiele filmów nic nie wnosi do kinematografii. Gra aktorska jest ok ale żadna z postaci nie zachwyca może ojciec Belli jest naturalnie luzacki (on fajnie gra) reszta tylko gra i zgadzam się co do gł. bohaterki że ma przez cały film jeden wyraz twarzy. Podoba mi się Edward ale nie dlatego, że gra go Pattinson. Uważam, że ta postać troszkę go w tej chwili przerosła w tym sensie że ona jest ciekawsza od niego samego - ja tak uważam...


"oczywiście że są, to są nastolatki nie wybitni aktorzy jak Robert De Niro .ja nie twierdzę że Pattinson czy Stewart są lepszymi aktorami niż Oldman, Ryder czy co więcej Hopkins Którego w roli Prof. Van Helsinga uwielbiam!!!!!!!!!!!!!!" - Niii, chodzi mi o ich charaktery, zachowania... wiesz, te przedstawione w filmach. Dla mnie to są zwyczajne nastolatki - te filmowe, jako nastolatki mnie przekonują są tak samo głupkowate :)

Ale z drugiej strony mogli zabrać się za to porządniej i sprawić, by aktorzy choć częściowo przypominali bohaterów książkowych oraz posiadali lepszy warsztat aktorski - potrzeba czasu to są młodzi ludzie chyba będą się aktorsko rozwijać ja widziałam Pattinsona jeszcze w "Twój na zawsze" gdzie zagrał bardzo dobrze - tam miał taką postać że mógł się wykazać aktorsko i zrobił to, natomiast w "Wodzie dla słoni" - przeciętnie, zmarnowałam czas

bo tak... nie wiem, Pattinson jako "przepiękny" zawiódł, przecież ten chłopak jest, delikatnie mówiąc, nieciekawy, chociaż to już kwestia gustu. - odnośnie tego napisałam wyżej postać którą gra jest ciekawsza od niego samego, żyje jakby własnym życiem



"Dobrze tylko nie róbmy z tego filmu jakiegoś super przedsięwzięcia na miarę Oscara czy Złotych Globów wg mnie to jest film na bazie bestsellera adresowany do mlodzieży i swoje zadanie spełnia w 100%..." - Tylko jakie on ma zadanie, przesłanie?
Nie ma a czy musi mieć jakieś ?????czy film "Bardzo dziki zachód" ma przesłanie???????

Phedre

W zupełności się z Tobą zgadzam. Może i jestem za stara na całą tę serię, ale ją uwielbiam ;) po dłuższej przerwie wróciłam do książek. I niestety moja opinia jest taka sama jak za pierwszym razem. Dobrze, że najpierw przeczytałam książki, a potem obejrzałam filmy bo gdybym zrobiła to na odwrót, to książek bym już nie tknęła. Powiedzieć, że filmy są do bani, to skomplementować je... Chociaż "Zmierzch" jeszcze jakoś się broni. "Księżyc w nowiu"... bez komentarza. Rozumiem, że trudno w dwóch godzinach zmieścić kilkaset stron, ale nie trzeba od razu robić tego co zrobiono z tą serią. Aż się boję premiery "Przed świtem".
Co do obsady - do wymiany! przynajmniej z 70%. Zostawiłabym jednostki np Alice i Bellę i jakieś mniej ważne postaci.
Przesłania nie wymagam, bo i książka dla mnie przesłania nie niesie.

użytkownik usunięty
Jessica_18

Nie lubię Pattinsztajna, ale poziom twojej wypowiedzi odchodzi od normy

Jessica_18

Zgadzam się

Jessica_18

hahaha fajny komentarz popieram 100% :)

użytkownik usunięty
Jessica_18

Popieram w 100%

Jessica_18

widać, że nieźle naje*ane w główce masz dziewczynko;).. Do każdego aktora, masz jakieś "ale" z tego co zauważyłam uspokój się trochę z emocjami i patrz co piszesz, dziecko.

Jessica_18

powiem tak. juz chyba wystarczajaco wiele osob napisalo ci, ze nie powinnas pisac takich rzeczy na publicznych forach. moze gdybys swoja opinie wyrazila w nieco grzeczniejszy sposob, nie zostalabys tak potraktowana. musisz sie poprostu nauczyc "ladniej" wyrazac swoje opinie, jesli chcesz, zeby ktos kiedykolwiek potraktowal cie powaznie, bo poki co sama robisz z siebie kogos mniej rozumnego. nie chce cie ubrazac, ale przez swoje zachowanie sama siebie osmieszylas.wiec albo lepiej w ogole sie nie wypowiadaj, albo lepiej sie do tego przygotuj. obojetnie czy jest sie fanem pattinsona czy innego aktora powinnas byla wiedzie, jak zareaguja osoby na twoja niezbyt rozgarnieta opinie.

pozdrawiam i zycze wiecej samokontroli :))

użytkownik usunięty
Jessica_18

Co więcej Pattison nie potrafił zadowolić Kristen, która zmuszona była dawać dupy reżyserom na prawo i lewo.

Jessica_18

Zgadzam się! Pattinson jest okropny. On nie umie wcale grać! To jest drewno nie aktor!

Jessica_18

Zgadzam się (: miny strzela, jakby był co najmniej wladca wszechswiata, nie podoba mi się to.
I zgadzam sie, ze bezdomnego nie potrafilby zagrac - za sztywny ma kark.

Jessica_18

Taki komentarz, a ocena 9. Marna prowokacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones