8,0 81 tys. ocen
8,0 10 1 81120
7,7 54 krytyków
Heweliusz
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Tragedia promu to jedno, ale to co w tym serialu przeraża najbardziej to ta postkimunistyczna mentalność ludzi. Niby tyle tyle lat od 1993 roku, a sporo tego zostało w co poniektórych, i tych co tamte czasy pamiętają, i w tych co nie...

ocenił(a) serial na 8

Moim zdaniem W KOŃCU
W polskim filmie ,tutaj serialu słychać wyraźnie co mówią aktorzy
Nie musiałem cofać i podgłaśniać.
Oby ten trend się utrzymał.
A co do filmu,to szkoda,że tylko 5 odcinków

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Obejrzałam przedpremierowy pokaz w Gdyni. Po pierwszym odcinku dziękowałam losowi, że nigdy nie musiałam i pewnie nie będę musiała pracować na morzu. Scena sztormu tak realistyczna, że aż czuć zapach morskiej wody w powietrzu. Miazga! Emocje są tak prawdziwe jakby się tam walczyło razem z załogą o przeżycie. Drugi...

Do dzisiaj mi nie zapłacili złodzieje.

ocenił(a) serial na 9

Tylko skąd ta maniera filmowców, że wszystko musi być takie niebiesko-brązowe? Dlaczego nie może być po prostu w naturalnych barwach?

odcinek 1

użytkownik usunięty

Ja nie płaczę na filmach... Dziś płakałam po pierwszych 12 minutach. Bardzo realistyczne sceny. Ciężko mi oddychać i myśleć a obejrzałam raptem 1 odcinek. Bardzo dobra produkcja.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Zacna reklama polskiej kinematografii i za granicą powinien zostać dobrze przyjęty. Choć jest duża luka w historii czyli dlaczego papuga nie poruszył tematu kapitana i załogi małego niemieckiego statku i nie próbowano ich przesłuchać, wskutek czego spalone nagrania w aucie byłyby do odratowania, tylko w innej formie....

więcej

użytkownik usunięty

Świetnie zrobione. Realizm epoki, wierność wydarzeniom, kapitalne zdjęcia i muzyka, scenografia. No ciacho z kremem. I bije na głowę wszelkie amerykańskie bzdety. Kawał świetnego kina na światowym poziomie. Warto!

po parunastu minutach pierwszego odcinka stwierdziłem, że jest moc i potencjał. klimat jak dla mnie - niesamowity. czuć grozę, przerażenie, emocje, strach, ból i walkę. ciekaw jestem jak dalej.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Gdybyście się zastanawiali czy w branży coś się do tej pory zmieniło, to niestety niewiele.

zanim pojawi się serial polecam gorąco, a jak ktos ma problem z literkami czy sluchaniem to krótko - w 30 minutowym odcinku: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=gOOq-V8yrTU

Serial na światowym poziomie?
Mam wrażenie że wszyscy piszą o innym serialu. Film przewidywalny, nudny i nie wciągający. No i ten brak kolorów. Wszystko ciemne szare i do ....

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Nie zastanawiaj się, bo to jest kapitalne kino i niechlubna wizytówka tamtych lat. Warto wiedzieć jak wyglądało życie w państwie bez zasad, w państwie gdzie prawo i moralność były zamiatane pod dywan, by osiągnąć własne cele. Obowiązkowa pozycja!

Warto czekać, naprawdę warto. Do końca dnia było mi zimno i mokro. Jeżeli pozostałe odcinki są tak samo dobre, to jest to megaprodukcja. 10/10

jwt

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.