Obejrzałam przedpremierowy pokaz w Gdyni. Po pierwszym odcinku dziękowałam losowi, że nigdy nie musiałam i pewnie nie będę musiała pracować na morzu. Scena sztormu tak realistyczna, że aż czuć zapach morskiej wody w powietrzu. Miazga! Emocje są tak prawdziwe jakby się tam walczyło razem z załogą o przeżycie. Drugi...
Zacna reklama polskiej kinematografii i za granicą powinien zostać dobrze przyjęty. Choć jest duża luka w historii czyli dlaczego papuga nie poruszył tematu kapitana i załogi małego niemieckiego statku i nie próbowano ich przesłuchać, wskutek czego spalone nagrania w aucie byłyby do odratowania, tylko w innej formie....
więcej