Gra

Tom Clancy's Splinter Cell

2003
7,9 2 817
ocen
7,9 10 1 2817
241
chce zagrać
Agent NSA Sam Fisher udaje się do Gruzji, by zbadać zaginięcie dwóch pracowników CIA. Prawda, którą odkrywa doprowadza do globalnego kryzysu. Więcej Mniej

gatunek

premiera

W 2004 istnieje duże prawdopodobieństwo, że Gruzja może posiadać dostęp do broni masowego rażenia. Ponadto, niewykluczone są powiązania prezydenta z mafią. W tym celu, agencja NSA wysyła kolejnych agentów do zbadania sprawy, lecz giną oni w niewyjaśnionych okolicznościach. Dlatego też do akcji wkraczasz Ty, Sam Fisher – najlepiejW 2004 istnieje duże prawdopodobieństwo, że Gruzja może posiadać dostęp do broni masowego rażenia. Ponadto, niewykluczone są powiązania prezydenta z mafią. W tym celu, agencja NSA wysyła kolejnych agentów do zbadania sprawy, lecz giną oni w niewyjaśnionych okolicznościach. Dlatego też do akcji wkraczasz Ty, Sam Fisher – najlepiej wyszkolony agent do tajnych operacji na świecie. Pamiętaj, że Twoje działania nie mogą trafić do wiadomości publicznej, także musisz działać po cichu, za plecami wrogów. Tylko to gwarantuje zażegnanie kryzysowej sytuacji.

studio
Ubisoft Montreal
tytuł oryg.
Tom Clancy's Splinter Cell
inne tytuły
Tom Clancy's Splinter Cell 3D
Więcej...
Na pasku z wiadomościami wyświetlanym w październiku 2004 r. na ekranie stacji FNW pojawia się informacja, że Ateny przygotowują się do igrzysk olimpijskich. W rzeczywistości Igrzyska odbyły się w sierpniu, czyli dwa miesiące wcześniej.
W nawiązaniu do gry, w 2004 roku powstała powieść o tym samym tytule, autorstwa amerykańskiego pisarza Raymonda Bensona. Fabuła książki przedstawia jednak inną misję agentów NSA, w której Sam Fisher musi stawić czoła irańskiej grupie terrorystycznej zwanej "The Shadows".
Jeśli na etapie "Ambasada Chin" gracz zejdzie tylną uliczką i przytknie  kabel światłowodowy do drzwi restauracji, wówczas usłyszy piosenkę „Gdybym był bogaty” z filmu "Skrzypek na dachu".
Intrygi polityczne w grach komputerowych były najczęściej sprowadzane do poziomu absolutnego minimum. Kiedy francuski koncern Ubisoft wziął się za produkowanie gier bazujących na twórczości Toma Clancy'ego, byłem wielce uradowany. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych