The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

plakat - Autostopem przez galaktykę (2005)

opisy filmu

(3)
  • Adaptacja powieści angielskiego pisarza Douglasa Adamsa. Arthur Dent dowiaduje się, że Ziemia ma zostać zniszczona, gdyż leży na trasie budowy kosmicznej autostrady, a w dodatku jego najlepszy przyjaciel, Ford Prefect, okazuje się kosmitą, który zbiera materiały do nowej edycji bestsellerowego przewodnika po galaktyce. W ostatniej chwili obaj łapią stopa na statek Vogonów, niedocenianych poetów. To dopiero początek niesamowitej podróży, podczas której zostaną rozwiązane największe tajemnice Wszechświata... i w ogóle.

  • Co byś zrobił, gdyby pewnego dnia przed twoim domem pojawiła się ekipa budowlana, zdeterminowana, by zburzyć twoją bezpieczną przystań? A co byś zrobił, gdyby w chwilę później zdecydowano zburzyć całą twoją planetę w celu poprowadzenia galaktycznej obwodnicy? Żeby w takiej sytuacji nie stracić głowy trzeba sobie przyswoić podstawową zasadę obowiązującą galaktycznych autostopowiczów. Nie panikuj! Dzięki tej złotej poradzie oraz przyjacielowi, kosmicie, bohater filmu, Artur Dent wychodzi cało z niejednej opresji, gdy podróżuje po Wszechświecie w skradzionym statku kosmicznym z napędem na nieprawdopodobieństwo, usiłując pogodzić się ze stratą Ziemi, znaleźć odpowiedź na pytanie o sens życia, Wszechświata i całej reszty i odbić swoją dziewczynę prezydentowi galaktyki.

  • "Autostopem przez galaktykę" to intergalaktyczna komedia na podstawie bestsellerowej powieści Douglasa Adamsa, pełna efektów specjalnych nie z tej ziemi.
    Dosłownie kilka sekund przed zniszczeniem Ziemi, która jak się okazuje, leży na trasie międzygalaktycznej autostrady, łagodny i nie szukający mocnych wrażeń dziennikarz radiowy Arthur Dent zostaje uratowany przez swego przyjaciela i sąsiada, Forda Prefecta. Prefect jest kosmitą w ludzkiej skórze zbierającym materiały do nowego przewodnika dla kosmicznych autostopowiczów. Razem, na gapę, zabierają się przelatującym statkiem kosmicznym. Po drodze spotykają wielu niezwykłych mieszkańców kosmosu - w tym dwugłowego Prezydenta Galaktyki i pewnego androida szukającego rozwiązania zagadki życia, Wszechświata i w ogóle wszystkiego.