Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Alan+Wake%22+przerobiony+na+serial+telewizyjny-129908

"Alan Wake" przerobiony na serial telewizyjny

  • Variety
  • autor: mp
  • Seriale, Gry
Grę wideo "Alan Wake" czeka nowe życie. Właśnie ogłoszono, że zostanie zekranizowana w formie serialu telewizyjnego. Twórcą i prowadzącym projekt został Peter Calloway ("Legion"). Autor gry, Sam Lake, będzie producentem wykonawczym.W ten sposób historia "Alana Wake'a" zatoczy koło. Gra była bowiem inspirowana serialami. Sama jej struktura próbowała odtworzyć odcinkowość typową dla produkcji telewizyjnych. W grze pojawiało się też całkiem sporo fragmentów różnych seriali i programów telewizyjnych, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby rozgrywki.

"Alan Wake" pozwalał graczom wcielić się w postać pisarza, który wraz z żoną wyrusza do spokojnego miasteczka oddalonego od wielkich metropolii... Bohater nie dostanie jednak szansy na relaks i odpoczynek, bowiem jego żona zostaje uprowadzona, a sam pisarz będzie świadkiem potwornych wydarzeń rodem z najgorszych koszmarów.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Twórcy deklarują jednak, że punktem wyjścia dla serialu jest historia zaprezentowana w grze, która zostanie rozwinięta i wykorzystana do rozbudowy świata bohaterów. Pracując nad scenariuszem zamierzają też wykorzystać pomysły Sama Lake'a na growy sequel, który nie doczekał się dotąd realizacji.

zobacz też: