"Babilon" już na Blu-ray i DVD!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Babilon%22+ju%C5%BC+na+Blu-ray+i+DVD-150367
"Babilon" już na Blu-ray i DVD!
źródło: Materiał nadesłany
Wielobarwne, pulsujące jazzowym rytmem i spowite gęstym papierosowym dymem widowisko jest niespotykaną próbą uchwycenia ducha wczesnego Hollywood. "Babilon" to historia kształtowania się ogromnego przemysłu filmowego, wielkich ambicji, narodzin, ale i upadku gwiazd ery niepohamowanej dekadencji. Najbardziej szalone filmowe doświadczenie, którego nie można przegapić, ukaże się na Blu-ray™ i DVD już 17 kwietnia.
 


"Babilon" to film reżysera nagrodzonego sześcioma Oscarami® "La La Land"- Damiena Chazelle'a, który jest też autorem scenariusza. W rolach głównych występują: Brad Pitt, Margot Robbie i Diego Calva. W obsadzie znaleźli się także: Jovan Adepo, Li Jun Li i Jean Smart.

Pitt i Robbie zagrali gwiazdy kina niemego, ikony swoich czasów. Gdy rzeczywistość wokół nich zaczyna ulegać gwałtownym zmianom, będą musieli dokonać wyboru: odrzucić technologiczną rewolucję albo zaakceptować nowy świat.

"Babilon" ma największą obsadę ze wszystkich moich dotychczasowych filmów. To w dużej mierze fikcyjny film, jednak bohaterowie są wzorowani na prawdziwych gwiazdach. Tworząc te postaci, inspirowałem się nimi, ale potem rozpoczął się casting i zacząłem szukać osób, które mnie zaskoczą. Taka była moja myśl przewodnia - zburzyć wszystkie wyobrażenia o tamtej epoce i ludziach oraz znaleźć aktorów, którzy oddadzą ducha tamtych czasów – mówi Chazelle.

Film zachwyca wspaniałą, dopracowaną stroną wizualną i muzyczną, co zaowocowało aż 3 nominacjami do Oscara® w kategoriach: najlepsza muzyka, najlepsze kostiumy i najlepsza scenografia.


Chcieliśmy stworzyć własny muzyczny wszechświat, daleki od klasycznego przedstawienia jazzu z lat 20. XX wieku. Muzyka w filmie jest bardziej dzika i agresywna. Pamiętajmy, że muzyka z tamtych lat, która została nagrana i przetrwała do dzisiaj, to tylko fragment tego, co naprawdę grało się w tamtym czasie w Los Angeles. Wyobraziliśmy sobie głębię, różnorodność i dzikość muzyki, która mogła być wtedy wykonywana – ale nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę – mówi Justin Hurwitz, autor muzyki do "Babilonu".

Hurwitz i Chazelle spędzili dużo czasu na studiowaniu muzyki, zarówno zachowanych nagrań, jak i opisów świadków. Odkryli, że Los Angeles wypełniał cały wachlarz brzmień i stylów muzycznych – nie tylko tradycyjny jazz, ale także rytmy pochodzące z Kuby, Meksyku, Chin, Bliskiego Wschodu, Hawajów, Trynidadu, Grecji i innych krajów, awangardowe kompozycje symfoniczne i instrumenty perkusyjne w stylu afrykańskim, czy włoska muzyka operowa. Był to czas międzykulturowego miksu i radykalnych eksperymentów.

Piękne kostiumy oddające ducha i charakter epoki to również ważny element "Babilonu". Dla 250 członków obsady stworzono około 7000 kostiumów. To największa liczba, jaką kiedykolwiek stworzyłam w jakimkolwiek filmie. Zresztą nie tylko dla mnie był to rekord - wiele osób z ekipy filmowej przyznało, że był to największy i najbardziej wymagający film, jaki kiedykolwiek nakręcili – mówi Mary Zophres, kostiumografka.

Film Chazelle’a to w końcu hołd dla kina i jego początków. Podczas pracy nad Babilonem wiele odkryć naprawdę mnie zszokowało
- przyznała producentka Olivia Hamilton. - Hollywood było miejscem bardziej dzikim, awanturniczym, bardziej zróżnicowanym, bardziej swobodnym niż ludzie zdają sobie z tego sprawę.

Głośny, ekscytujący, dziki, przepełniony wspaniałą muzyką, oszałamiającymi zdjęciami i kostiumami, pełen rozpusty i szalonych imprez – "Babilon", jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku, ukazał się na Blu-ray™ i DVD 17 kwietnia. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones