"Bridgertonowie" pokonali "Wiedźmina"! To największy hit Netfliksa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Bridgertonowie%22+pokonali+%22Wied%C5%BAmina%22+To+najwi%C4%99kszy+hit+Netfliksa-141080
"Bridgertonowie" pokonali "Wiedźmina"! To największy hit Netfliksa
Umarł król "Wiedźmin", niech żyje król "Bridgertonowie". Ponad 200-milionowa inwestycja Netfliksa w Shondę Rhimes już przynosi owoce. Platforma właśnie pochwaliła się wynikami oglądalności serialu "Bridgertonowie". I są one naprawdę imponujące.

Według danych Netfliksa serial w całości lub częściowo został dotąd obejrzany przez 82 miliony kont. Jest to nowy rekord oglądalności. Dotychczas najlepszym osiągnięciem po 28 dniach było 76 milionów serialu "Wiedźmin". Jest to również wynik duo wyższy od prognoz samego Netfliksa, który spodziewał się oglądalnościć na poziomie 63 milionów.

"Bridgertonowie" byli numerem jeden platformy w 83 krajach świata. Tylko w jednym - Japonii - serial nie był notowany w najpopularniejszej dziesiątce tytułów Netfliksa.

"Bridgertonowie" są ekranizacją cyklu powieściowego Julii Quinn. Akcja serialu rozgrywa się w alternatywnej wersji brytyjskiej epoki regencji i opowiada o miłosnych perypetiach rodzeństwa pochodzącego z arystokratycznego rodu Bridgertonów. Każdy sezon - podobnie jak każdy tom - skupiać się będzie na innym członku rodziny. W pierwszym prym wiodła Daphne, najstarsza z sióstr Bridgerton. W drugim sezonie na plan pierwszy wysunie się Anthony, młoda głowa rodu.

Udostępnij: