"Coco" już od dziś na Blu-ray i DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Coco%22+ju%C5%BC+od+dzi%C5%9B+na+Blu-ray+i+DVD-128158
Studio DisneyPixar przedstawia "Coco"- nagrodzoną dwoma Oscarami i Złotym Globem barwną opowieść o potędze rodzinnych więzów oraz podążaniu za własnymi marzeniami, głęboko osadzoną w kulturze i tradycjach Meksyku. Fascynująca i niezwykle oryginalna produkcja podbiła serca widzów i zdobyła uznanie krytyków na całym świecie. W polskich kinach animację obejrzało ponad 700 tysięcy widzów. "Coco" - film twórców takich hitów jak "Toy Story" czy "Gdzie jest Dory" na DVD dostępny będzie od 9 maja tylko w salonach Empik i na empik.com, w pozostałych sklepach film w wydaniu DVD będzie dostępny od 16 maja. Edycja Blu-ray dostępna będzie od 9 maja we wszystkich punktach sprzedaży. 


Urzekającą opowieść głęboko zakorzenioną w meksykańskiej kulturze wyreżyserowali Lee Unkrich ("Uniwersytet Potworny", "Dobry Dinozaur") i Adrian Molina ("Ratatuj", "Toy Story 3"). Za wspaniałą oprawę muzyczną odpowiadają laureaci Oscara Michael Giacchino, Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez, jak również Germaine Franco i Adrian Molina. W polskiej wersji językowej wystąpili Michał Rosiński (Miguel), Maciej Stuhr (Hector), Bartosz Opania (Ernesto de la Cruz), Agata Kulesza (Mama Imelda), Ewa Szykulska (Abuelita), Tomasz Błasiak (Papa), Paulina Sacharczuk-Kajper (Mama), Marian Opania (Papa Julio) i Paweł Wawrzecki (Tio Oscar i Tio Felipe).

Twórcy "Coco" wzięli pod lupę jeden z najbardziej niezwykłych dni w meksykańskim kalendarzu, święto Día de Muertos, podczas którego dwa odrębne, choć równoległe światy – Świat Żywych i Kraina Umarłych – przenikają się w magiczny sposób. – Día de Muertos można porównać do wielkiego zjazdu rodzinnego, gdzie nie istnieje granica pomiędzy żywymi i zmarłymi – mówi reżyser Lee Unkrich. – Ale nie ma tu miejsca na smutek, to radosne święto. Chodzi w nim o wspominanie zmarłych członków rodziny i innych ważnych dla nas osób, i utrzymanie z nimi bliskiego kontaktu.

Film "Coco" opowiada historię zafascynowanego grą na gitarze Miguela Rivery, który pragnie pójść w ślady swojego idola Ernesto de la Cruz, najsłynniejszego pieśniarza Meksyku. Niestety najbliżsi nie pochwalają jego planów. Wbrew rodzinnemu zakazowi muzykowania chłopiec podąża za swoją pasją i przypadkiem wyrusza w niezwykłą podróż do magicznej krainy przodków. Na miejscu zaprzyjaźnia się z czarującym oszustem Hectorem, który pomaga Miguelowi w zgłębieniu tajemnic kryjących się za rodzinnymi legendami i tradycjami.

WYDANIE BLU-RAY - MATERIAŁY DODATKOWE

Coco, wzruszająca, zabawna i pełna magii opowieść o niezwykłym zjeździe rodzinnym zadebiutuje na Blu-ray i DVD* już 9 maja. Wydaniu Blu-ray™ towarzyszyć będą wyjątkowe materiały dodatkowe: 
- Fiesta się zaczyna,
- Rodzina,
- Dante,
- Jak narysować szkielet.


*od 9 maja 2018 DVD dostępne tylko w salonach EMPiK i na empik. com, w pozostałych sklepach DVD dostępne od 16 maja.