"Czarny telefon" znów zadzwoni. Znamy datę premiery

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Czarny+telefon%22+zn%C3%B3w+zadzwoni.+Znamy+dat%C4%99+premiery-152610
"Czarny telefon" znów zadzwoni. Znamy datę premiery
Universal i Blumhouse pracują nad nową franczyzą. Jej początkiem jest film "Czarny telefon", adaptacja opowiadania Joego Hilla z Ethanem Hawkiem i Masonem Thamesem w rolach głównych. Studia zapowiedziały, że jego sequel trafi do kin 27 czerwca 2025 roku.

Co wiemy o sequelu "Czarnego telefonu"?


Jak na razie producenci bardzo oszczędnie dawkują informacje na temat sequela "Czarnego telefonu". Nie poznaliśmy żadnych szczegółów fabuły, nie wiadomo też, czy odpowiedzialny za pierwszą część reżyser Scott Derrickson ("Sinister", "Zbaw nas ode złego", "Doktor Strange") ponownie stanie za sterami projektu. 

Aktualnie na 27 czerwca 2025 roku zaplanowane są premiery aktorskiej wersji "Moany" i jednego ze wspólnych tytułów Sony i Marvela. 

O czym opowiada "Czarny telefon"? Zobacz zwiastun


"Czarny telefon" w reżyserii Scotta Derricksona to adaptacja opowiadania Joego Hilla, syna Stephena Kinga. Jego uroczysta premiera odbyła się w 2021 roku podczas Festiwalu Filmów Fantastycznych w Austin. Do szerokiej dystrybucji film trafił latem 2022 roku. Zarobił 161 miliona dolarów, zajmując 32. miejsce w światowym box offisie. Zobaczcie jego zwiastun: Nieśmiały, ale sprytny 13-letni Finney Shaw (Mason Thames) zostaje uprowadzony przez sadystycznego zabójcę (Ethan Hawke) i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie krzyki na nic się nie zdają. Kiedy odłączony od kabla telefon powieszony na ścianie piwnicy zaczyna dzwonić, Finney uświadamia sobie, że ​​słyszy głosy poprzednich ofiar mordercy. Chcą one zrobić wszystko, żeby chłopiec nie podzielił ich losu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones