"Gears of War" w drodze na wielki ekran

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gears+of+War%22+w+drodze+na+wielki+ekran-119770
W Universal Pictures trwają prace nad ekranizacją strzelanki "Gears of War". Nad realizacją filmu czuwają producenci Scott Stuber ("Ted") i Dylan Clark ("Ewolucja planety małp").


Na razie nie wiadomo, kiedy kinowa wersja popularnej gry wideo miałaby trafić na ekrany. Nie wiadomo również, czy film będzie wierną ekranizacją i kto zajmie się napisaniem scenariusza.

Akcja wydanej w 2006 roku pierwszej części "Gears of War" rozgrywa się na planecie Sera, przypominającej Ziemię. Przez wiele lat mieszkańcy Sery toczyli ze sobą wojnę, której głównym powodem był konflikt o surowce. Dzięki odkryciu nowego źródła energii, substancji znanej jako imulsja, doszło do zawieszenia broni i zakończenia wojny. Niedługo później spod powierzchni planety wyszły istoty zwane szarańczą, zaś wydarzenie to nazwane zostało Dniem Wyjścia (Dzień E). Szarańcza zabiła około osiemdziesiąt procent mieszkańców planety, zaś pozostali przy życiu ludzie, nie chcąc dopuścić do przejęcia Sery przez wrogów, zdecydowali się zniszczyć opanowane przezeń miasta przy użyciu satelitów. Ci z ludzi, którzy przeżyli, schronili się w miejscach, gdzie ziemia jest zbyt twarda, by można było się przez nią przekopać, stamtąd tocząc dalszą walkę z szarańczą. Akcja gry rozpoczyna się czternaście lat po Dniu Wyjścia. Gracz steruje Marcusem Fenixem – doświadczonym żołnierzem, który ze względu na dezercję został skazany na dożywocie. Gdy pogarsza się sytuacja na froncie, głównodowodzący zostają zmuszeni do uwolnienia skazańca i wysłania go do walki. [za: wikipedia.org]

11 października do sprzedaży trafi czwarta odsłona serii "Gears of War". Poprzednie części cyklu sprzedały się w łącznym nakładzie 22 milionów egzemplarzy.
Udostępnij: