Film "Gears of War" nie będzie częścią uniwersum z gier

IGN / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Film+%22Gears+of+War%22+nie+b%C4%99dzie+cz%C4%99%C5%9Bci%C4%85+uniwersum+z+gier-133558
Rod Fergusson, szef studia The Coalition, zdradził, że filmowa ekranizacja serii gier "Gears of War" nie będzie częścią growego kanonu.


Żeby film odniósł sukces, musi być przede wszystkim świetnym filmem, a dopiero w drugiej kolejności filmem ze świata "Gears", powiedział Fergusson. Pogodziliśmy się z tym, uznając, że film powinien rozgrywać się w alternatywnej rzeczywistości. Nie powinien być zależny od fabuły gier ani nie powinien mieć na nią wpływu.

Fergusson zaznaczył, że nie zamierza ograniczać filmowców swoimi wymaganiami: Słyszałem, że twórcy innych serii często spisują własne Biblie, mówiąc: "oto 700 stron opisujących, jak żyje się w naszym świecie". W naszym przypadku były to tylko dwie strony sugestii, czego nie należy robić. Chcemy dać ludziom wolność, która pozwala na nowe pomysły i świeże podejście.  

Bohaterem "Gears of War" jest niejaki Marcus Fenix, wysłany do walki z kosmiczną Szarańczą, która sieje spustoszenie na planecie przypominającej Ziemię Sera, na której odkryto nowe źródło energii zwane Emulsją.

Projekt filmu "Gears of War" rozwijany jest przez studio Universal Pictures. W zeszłym roku do napisania scenariusza zatrudniono F. Scotta Fraziera ("xXx: Reaktywacja"). Na razie nie wiadomo nic więcej o filmie.
Udostępnij: