Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Film+%22Gears+of+War%22+nie+b%C4%99dzie+cz%C4%99%C5%9Bci%C4%85+uniwersum+z+gier-133558

Film "Gears of War" nie będzie częścią uniwersum z gier

  • IGN
  • autor: jp
  • Filmy, Gry
Rod Fergusson, szef studia The Coalition, zdradził, że filmowa ekranizacja serii gier "Gears of War" nie będzie częścią growego kanonu.

the-gears-of-war-movie-moves-forward-with-screenwriter-f-scott-frazier-social.jpg

Żeby film odniósł sukces, musi być przede wszystkim świetnym filmem, a dopiero w drugiej kolejności filmem ze świata "Gears", powiedział Fergusson. Pogodziliśmy się z tym, uznając, że film powinien rozgrywać się w alternatywnej rzeczywistości. Nie powinien być zależny od fabuły gier ani nie powinien mieć na nią wpływu.

Fergusson zaznaczył, że nie zamierza ograniczać filmowców swoimi wymaganiami: Słyszałem, że twórcy innych serii często spisują własne Biblie, mówiąc: "oto 700 stron opisujących, jak żyje się w naszym świecie". W naszym przypadku były to tylko dwie strony sugestii, czego nie należy robić. Chcemy dać ludziom wolność, która pozwala na nowe pomysły i świeże podejście.  

Bohaterem "Gears of War" jest niejaki Marcus Fenix, wysłany do walki z kosmiczną Szarańczą, która sieje spustoszenie na planecie przypominającej Ziemię Sera, na której odkryto nowe źródło energii zwane Emulsją.

Projekt filmu "Gears of War" rozwijany jest przez studio Universal Pictures. W zeszłym roku do napisania scenariusza zatrudniono F. Scotta Fraziera ("xXx: Reaktywacja"). Na razie nie wiadomo nic więcej o filmie.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię