"Godzilla vs. Kong" nie trafi do kin? Netflix oferował 200 milionów

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Godzilla+vs.+Kong%22+nie+trafi+do+kin+Netflix+oferowa%C5%82+200+milion%C3%B3w-140386
"Godzilla vs. Kong" nie trafi do kin? Netflix oferował 200 milionów
Czyżby kolejny po "Wonder Woman 1984" wielki blockbuster miał ominąć kina? Jest na to spora szansa. Jak bowiem podaje portal The Hollywood Reporter, Legendary Pictures otrzymało ofertę od platformy Netflix w wysokości 200 milionów dolarów za prawa do dystrybucji poza granicami Chin widowiska "Godzilla vs. Kong".

Ta oferta została jednak zablokowana przez WarnerMedia. Koncern przygotowuje podobno własną propozycję w imieniu należącej do niej platformy HBO Max.

Przypomnijmy, że Legendary Pictures jest głównym producentem filmu. Chińska wytwórnia wyłożyła 75% budżetu. Jednak współproducentem i dystrybutorem jest Warner Bros. Studio to zaś jest częścią WarnerMedia, podobnie jak HBO Max.

Oficjalnie Warner Bros. deklaruje, że "Godzilla vs. Kong" trafi do kin w maju przyszłego roku, tak jak to było już dawno ogłoszone. Należy jednak pamiętać, że jeszcze na tydzień przed ogłoszeniem, że "Wonder Woman 1984" trafi na HBO Max, studio oficjalnie głosiło, że jest w pełni oddane idei kinowej dystrybucji widowiska.
Udostępnij: