Godzilla i uniwersum potworów dostaną serial na Apple TV+

Deadline, The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Godzilla+i+uniwersum+potwor%C3%B3w+dostan%C4%85+serial+na+Apple+TV%2B-145215
Godzilla i uniwersum potworów dostaną serial na Apple TV+
źródło: Materiały prasowe
Uniwersum potworów studia Legendary przenosi się do streamingu. Legendary Television przygotowuje na razie niezatytułowany serial, który rozwinie historię, jakiej ostatnim rozdziałem jest widowisko "Godzilla vs. Kong". Projekt powstaje dla platformy Apple TV+.

O czym opowie nowy serial o Godzilli?


Akcja serialu ma rozgrywać się po burzliwej bitwie między Godzillą a Tytanami, która zrównała z ziemią San Francisco i otworzyła ludziom na oczy na szokującą prawdę, że potwory istnieją. Fabuła będzie kręciła się wokół jednej rodziny, której członkowie odkrywają sekret wiążący ich z tajemniczą organizacją Monarch.

GettyImages-1353942821.jpg Getty Images © Jesse Grant

Matt Fraction na premierze serialu "Hawkeye"

Twórcami i producentami wykonawczymi projektu są Chris Black, scenarzysta m.in. seriali "Sliders - Piąty wymiar", "Star Trek: Enterprise" i "Outcast: Opętanie", oraz Matt Fraction, twórca m.in. komiksów "Sex Criminals", "Casanova" oraz "Hawkeye" (będącego inspiracją dla serialu Disney+). Black ma pełnić funkcję showrunnera.

Wśród współproducentów projektu jest japońskie studio Toho, które posiada prawa do Godzilli i wypożycza jej firmie Legendary.


Monsterverse - jakie filmy wchodzą w skład uniwersum?


Studio Legendary rozwija swoje uniwersum potworów od 2014 roku, gdy na ekrany trafiła "Godzilla" (reż. Gareth Edwards). Na cykl składają się również "Kong: Wyspa Czaszki" (2017, reż. Jordan Vogt-Roberts), "Godzilla II: Król potworów" (2019, reż. Michael Dougherty) i "Godzilla vs. Kong" (2021, reż. Adam Wingard). Łącznikiem między filmami - oprócz samych potworów - tropiąca i badająca je instytucja Monarch, która pojawi się również w nowym serialu.


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2022. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones