"Diuna 2" opóźniona. Znamy datę premiery "Godzilla vs. Kong 2"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Diuna+2%22+op%C3%B3%C5%BAniona.+Znamy+dat%C4%99+premiery+%22Godzilla+vs.+Kong+2%22-146974
"Diuna 2" opóźniona. Znamy datę premiery "Godzilla vs. Kong 2"
źródło: Materiały prasowe
Na nową "Diunę" poczekamy chwilę dłużej, tymczasem na horyzoncie pojawiły się gigantyczne sylwetki King Konga i Godzilli. Studia Legendarny i Warner Bros. uaktualniły swój grafik premier. Poznaliśmy nową - późniejszą - datę premiery widowiska "Dune: Part Two". Dowiedzieliśmy się też, kiedy możemy spodziewać się kontynuacji filmu "Godzilla vs. Kong".

"Dune: Part Two" później w kinachKontynuacja "Diuny", "Dune: Part Two", początkowo miała trafić do kin 20 października 2023 roku. Premiera została jednak przesunięta o niecały miesiąc. Film zobaczymy nieco później niż planowano, bo dopiero 17 listopada. W USA to sprzyjający box-office'owym wynikom termin Święta Dziękczynienia.


Ekipa ma wejść na plan latem tego roku. Za kamerą stanie ponownie Denis Villeneuve. Scenariusz napisali wspólnie Villeneuve i Jon Spaihts.

W obsadzie znaleźli się m.in. Timothée Chalamet (Paul Atryda alias Muad’Dib), Zendaya (Chani), Rebecca Ferguson (Lady Jessika), Josh Brolin (Gurney Halleck), Stellan Skarsgård (Vladimir Harkonnen), Dave Bautista (Glossu Rabban) oraz Javier Bardem (Stilgar). Florence Pugh zagra najstarszą córkę Imperatora, księżniczkę Irulanę Corrino. Z kolei Austin Butler wcieli się w Feyda-Rauthę. Christopher Walken dołączył z kolei do hollywoodzkiego gwiazdozbioru jako Padyszach Imperator Szaddam IV.

Kiedy wrócą Godzilla i Kong?
Kolejnej części widowiska "Godzilla vs. Kong" możemy natomiast spodziewać się w kinach 15 marca 2024 roku. Nie znamy obecnie tytułu filmu, a szczegóły scenariusza trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że tytułowe potwory po raz kolejny znajdą się na kursie kolizyjnym. Za kamerą stanie reżyser pierwszej części Adam Wingard. W obsadzie znalazł się Dan Stevens ("Legion", "Apostoł"). Zdjęcia do filmu również mają ruszyć latem.

W pierwszej odsłonie "Godzilla vs Kong" Kong i jego obrońcy wyruszają na niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z olbrzymią małpą łączy niezwykle silna więź. Niespodziewanie na drodze ekspedycji staje wściekły Godzilla, siejąc zniszczenie na całym świecie. Monumentalne starcie tych dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi.
 

"Mam parę uwag": rozmawiamy o "Diunie"Posłuchajcie odcinku podcastu "Mam parę uwag", w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o widowisku "Diuna" Denisa Villeneuve'a. Czy ich zdaniem to najlepszy film reżysera?Podcastu możecie wysłuchać również na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones