"Gwiezdne wojny": powstaną trzy nowe filmy kinowe. Znamy reżyserów

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%22%3A+powstan%C4%85+trzy+nowe+filmy+kinowe.+Filoni%2C+Mangold+i+Obaid-Chinoy+za+kamer%C4%85-150245
"Gwiezdne wojny": powstaną trzy nowe filmy kinowe. Znamy reżyserów
W Londynie trwa impreza Star Wars Celebration. Podczas spotkania z fanami szefowa LucasFilm Kathleen Kennedy ogłosiła, że trwają prace nad trzema nowymi filmami kinowymi z uniwersum "Gwiezdnych wojen".

"Gwiezdne wojny": o czym opowiedzą nowe filmy?Pierwszy wyreżyseruje Sharmeen Obaid-Chinoy, laureatka Oscarów za krótkometrażowe dokumenty "Klinika spalonych twarzy" i "Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia".  Jego akcja będzie rozgrywać się 15 lat po wydarzeniach przedstawionych w widowisku "Skywalker. Odrodzenie". Bohaterką filmu będzie grana przez Daisy Ridley Rey, której zadaniem stanie się odbudowa zakonu Jedi.

Drugi projekt nakręci Dave Filoni, współtwórca m.in. "The Mandalorian", "Księgi Boby Fetta" oraz "Ahsoki", która zadebiutuje na Disney+ w sierpniu. Film ma być kulminacją wydarzeń przedstawionych w wymienionych serialach.

GettyImages-1480597914.jpg Getty Images © Jeff Spicer


Projekt Mangolda ("Indiana Jones i artefakt przeznaczenia", "Logan: Wolverine") będzie rozgrywać się  25 tysięcy lat przed którąkolwiek z historii opowiedzianych do tej pory w filmach i serialach z uniwersum "Gwiezdnych wojen". Widowisko ma być utrzymane w klimacie biblijnych eposów i opowiadać o genezie Mocy.

"Gwiezdne wojny" wracają na wielki ekranPrzypomnijmy, że ostatnim filmem kinowym rozgrywającym się w świecie "Gwiezdnych wojen" był "Skywalker. Odrodzenie" z 2019 roku. Choć obraz zarobił ponad miliard dolarów, nie spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród fanów i recenzentów. Od tamtej pory LucasFilm przygotowywało kilka nowych pełnometrażowych projektów z takimi twórcami jak Patty Jenkins, Rian Johnson, Taika Waititi, Kevin Feige oraz David Benioff i D.B. Weiss. Żaden z nich nie wszedł jednak w fazę realizacji.Mam parę uwag: posłuchajcie podcastu o "Ostatnim Jedi"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones