"Gypsy" powstanie. Gwiazdą nie Streisand a Melissa McCarthy?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gypsy%22+powstanie.+Gwiazd%C4%85+nie+Streisand+a+Melissa+McCarthy-131744
Wraca pomysł realizacji filmu "Gypsy". Tym razem próby podjęło się New Regency, które zadeklarowało, że projekt sfinansuje. Studio już prowadzi rozmowy z Amy Sherman-Palladino ("The Marvelous Mrs. Maisel"), która miałaby całość wyreżyserować. Portal Deadline donosi również, że do jednej z głównych ról rozważana jest nominowana w tym roku zarówno do Złotej Maliny jak i Oscara Melissa McCarthy.

GettyImages-1094153808.jpg Getty Images © Dan MacMedan


"Gypsy" inspirowana jest historią burleskowej artystki Gypsy Rose Lee i jej relacji z matką Mamą Rose. Ta marzyła o tym, by jej córka została sceniczną gwiazdą. Jednak w jej snach to nie Rose Lee stoi na scenie, a jej młodsza siostra. Ta jednak nie wytrzymała presji i wtedy nadeszła kolej Rose Lee. Jako Gypsy (Cyganka) odniosła spory sukces, lecz w oczach matki wciąż była niedoskonała.

Filmowa wersja prześladuje Hollywood od lat. Nieudane próby podejmowały Warner Bros. i Universal Picuters. Ostatnim odważnym było STX. W tej wersji gwiazdą miała być Barbra Streisand, a reżyserem Barry Levinson. Projekt upadł w 2016 roku z powodu braku funduszy.
Udostępnij: