"Hellraiser" zawita na HBO za sprawą reżysera "Halloween"!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Hellraiser%22+zawita+na+HBO+za+spraw%C4%85+re%C5%BCysera+%22Halloween%22-137483
"Hellraiser" zawita na HBO za sprawą reżysera "Halloween"!
Uwaga fani horrorów. HBO szykuje dla was wielką atrakcję - serial "Hellraiser". Reżyserem pierwszych odcinków będzie David Gordon Green, czyli osoba odpowiedzialna za odświeżenie filmowego cyklu "Halloween". Scenariusz przygotują: Michael Dougherty ("Upiorna noc Halloween", "Godzilla II: Król potworów") i Mark Verheiden ("Battlestar Galactica", "Daredevil").

Punktem wyjścia dla serialu będzie nowela Clive'a Barkera "The Hellbound Heart". Jednak serial HBO nie jest pomyślany ani jako nowa ekranizacja ani remake filmu "Wysłannik piekieł", który wyreżyserował sam Baker. Zamiast tego telewizyjny "Hellraiser" ma rozszerzać świat i mitologię o nowe elementy i historie.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiadomo jednak, że w serialu HBO pojawią się i Pinhead i Cenobici.

Projekt, który został przygotowany jeszcze w tamtym roku, choć dowiadujemy się o nim dopiero teraz, nie ma nic wspólnego z filmem "Hellraiser", który powstaje dla studia Spyglass.


Przygotowania do kinowego horroru też idą pełną parą. Na początku kwietnia dowiedzieliśmy się, że jego reżyserem będzie David Bruckner ("Rytuał").

Producentem horroru i autorem pierwszej wersji scenariusza jest David S. Goyer. Teraz tekst dopieszczą Ben Collins i Luke Piotrowski, z którymi Bruckner pracował przy tegorocznym "The Night House".

Szczegóły fabuły nie są znane. Spyglass zapowiada, że będzie to wierna, choć rozwinięta, adaptacja cyklu wymyślonego przez Clive'a Barkera.

Oryginalny "Hellraiser: Wysłannik piekieł" to film z 1987 roku, który nakręcił sam Barker na podstawie swojej noweli "The Hellbound Heart". Frank Cotton rozwiązuje tajemnicę magicznej kostki Lamarchanda i wkracza w świat Cenobitów - piekielnego wymiaru, w którym ból i rozkosz są nierozłączne. Przywrócony przez przypadek do życia powraca za Ziemię jako przerażające monstrum. By stać się na powrót człowiekiem, Frank potrzebuje ofiar. Te zaś postanawia dostarczyć mu znudzona spokojem i nudnym życiem bratowa. Demoniczni Cenobici ze złowrogim Pinheadem na czele nie zamierzają rezygnować jednak ze swojego łupu i zrobią wszystko, by Frank znowu zaczął cierpieć.