"Hobbit: Pustkowie Smauga" - wydanie rozszerzone już w sprzedaży

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Hobbit%3A+Pustkowie+Smauga%22+-+wydanie+rozszerzone+ju%C5%BC+w+sprzeda%C5%BCy-108205
25 minut nowych i rozszerzonych scen niepokazywanych nigdy w kinach oraz ponad 9 godzin dodatków znajdą fani w Wydaniu Rozszerzonym superprodukcji "Hobbit: Pustkowie Smauga" w reżyserii Petera Jacksona. Nominowany do 3 Oscarów® film jest drugą odsłoną trzyczęściowej ekranizacji ponadczasowej powieści "Hobbit" J.R.R. Tolkiena opowiadającej o wydarzeniach poprzedzających fabułę trylogii "Władca Pierścieni". Film w wydaniu rozszerzonym jest dostępny od 7 listopada w formie 5-płytowego wydania Blu-ray 3D, zawierającego wersję Blu-ray 3D oraz Blu-ray 2D, wydania 3-płytowego na Blu-ray oraz 5-płytowego na DVD w ozdobnym kolekcjonerskim opakowaniu.


Wielka przygoda w Śródziemiu od teraz będzie jeszcze większa! Obok 25 minut dodatkowego materiału filmowego w Wydaniu superprodukcji "Hobbit. Pustkowie Smauga" znajdzie się ponad 9 godzin nowych dodatków specjalnych m.in. Kroniki Hobbita, Podróż do Ereboru, Powstanie Smauga: Ostatniego ognistego smoka, Muzyka Hobbita, Ludność i mieszkańcy Śródziemia, Królestwa trzeciej ery, komentarze twórców, kilkuczęściowy dokument opowiadający o poszczególnych etapach realizacji filmu i całej trylogii i wiele więcej. W wydaniach rozszerzonych filmu poza oryginalną, angielską wersją dźwiękową dostępna także jest polska wersja językowa (lektor).

Druga część superprodukcji "Hobbit" opowiada o dalszych przygodach Bilbo, Gandalfa i ich przyjaciół. Choć udało im się uciec z zasadzki Orków, ich życie nadal jest w niebezpieczeństwie. Tropem Krasnoludów cały czas podążają żądni krwi wrogowie, a następny etap ich wędrówki wiedzie przez owianą złą sławą Mroczną Puszczę. Niestety, w jej ostępy Bilbo i Krasnoludy zapuszczą się sami, bowiem Gandalf odłączy się od nich, by w towarzystwie czarodzieja Radegasta zbadać niepokojące doniesienia na temat powrotu do Śródziemia przerażających Nazguli.

Przeprawa przez Mroczną Puszczę okaże się jednym z najtrudniejszych etapów wyprawy. Bilbo i jego towarzysze zmierzą się nie tylko z zamieszkującymi tę krainę krwiożerczymi bestiami, ale również z niechętnym Krasnoludom królem Thraduilem. Na drodze ku górze leży również rządzone przez skorumpowane władze miasto Esgaroth, którego mieszkańcy wrogo odnoszą się do Bilbo i jego towarzyszy. Jednak największym wyzwaniem okaże się spotkanie z potężnym smokiem Smaugiem...