"Iron Man" i "Iron Man 2" przerobione na wersje 3D?

iron_man.jpg
Jeszcze przed zdjęciami do "Iron Mana 2" Jon Favreau w wywiadach nie ukrywał, że chciał nakręcić sequel w wersji 3D. Z planów tych nic jednak nie wyszło i film realizowany jest tradycyjnie. Teraz jednak okazuje się, że widzowie otrzymają wersję w 3D.

Jak podaje Ain't It Cool, Marvel zdecydowało się na próbę przekonwertować minutę "Iron Mana 2" z wersji dwuwymiarowej do trójwymiarowej. Szefowie wytwórni byli podobno pod tak dużym wrażeniem tego, co zobaczyli, że teraz chcą przekonwertować cały film do wersji 3D. To jednak nie koniec. Marvel chciałoby pójść śladami Pixara (i czemu nie, skoro już wkrótce będą jedną wielką rodziną?), który przy okazji "Toy Story 3D" wypuści trójwymiarowe wersje dwóch poprzednich filmów. Jest więc zatem możliwe, że do kin trafi także oryginalny "Iron Man" w 3D.

Wielkim zwolennikiem konwersji filmów 2D do 3D jest wytwórnia Disneya. Technika, która użyta zostałaby przy "Iron Manie 2", jest aktualnie stosowana przy produkcji burtonowskiej "Alicji w Krainie Czarów".