"Jak wytresować smoka": odtwórcy głównych ról znalezieni. Kiedy ruszają zdjęcia?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Jak+wytresowa%C4%87+smoka%22%3A+odtw%C3%B3rcy+g%C5%82%C3%B3wnych+r%C3%B3l+znalezieni.+Kiedy+ruszaj%C4%85+zdj%C4%99cia-150995
"Jak wytresować smoka": odtwórcy głównych ról znalezieni. Kiedy ruszają zdjęcia?
Mason Thames ("Czarny telefon") oraz Nico Parker ("The Last of Us") zagrają główne role w aktorskiej wersji kasowej animacji "Jak wytresować smoka". Młodzi aktorzy wcielą się w Czkawkę i Astrid.Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się latem. Autorem scenariusza i reżyserem jest Dean DeBlois, który nakręcił trzy części animowanego pierwowzoru. Wytwórnia Universal, która finansuje realizację, zaplanowała datę premiery na 14 marca 2025 roku.

O filmie "Jak wytresować smoka"

Jeden z największych hitów DreamWorks Animation powstał na podstawie książki "Jak wytresować sobie smoka" autorstwa Cressidy Cowell, której akcja rozgrywa się w świecie Wikingów i dzikich smoków. Bohaterem jest nastoletni Czkawka, syn wodza, mieszkający na wyspie Berk, gdzie walki ze smokami są codziennością. Zbliża się właśnie czas inicjacji i jedyna szansa na udowodnienie plemieniu i ojcu swojej wartości. Kiedy jednak okazuje się, że zamiast wytresować smoka, nastolatek zaprzyjaźnia się z nim, cały jego świat staje na głowie.

Trzy animacje z serii "Jak wytresować smoka" zarobiły w kinach na całym świecie ponad 1,6 mld dolarów. Ponadto doczekały się trzech telewizyjnych spin-offów: "Jeźdźców smoków", "Jeźdźców smoków: Załogi ratunkowej" oraz "Jeźdźców smoków: Dziewięciu światów". Cykl doczekał się również własnych atrakcji w parkach rozrywki na całym świecie.

Zwiastun filmu "Jak wytresować smoka"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones