"Kapitan Planeta" uratuje Sony przed ekologiczną katastrofą

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Kapitan+Planeta%22+uratuje+Sony+przed+ekologiczn%C4%85+katastrof%C4%85-96932
Będzie kolejna próba przeniesienia na duży ekran serialu animowanego "Kapitan Planeta". Produkcją zainteresowana jest wytwórnia Sony.

"Kapitan Planeta" to serial animowany z pierwszej połowy lat 90. Gaja, bogini Ziemi, widząc, że naturalne środowisko jest niszczone, powołuje drużynę Planetarian. Jest to pięcioro młodych ludzi obdarzona magicznymi pierścieniami – każdy odpowiada innemu żywiołowi – którzy walczą ze wszystkim przejawami zbrodni przeciwko Ziemi. Kiedy nie są w stanie poradzić sobie sami, mogą połączyć moc swoich pierścieni i wtedy pojawia się on – superbohater Kapitan Planeta.

Wersja kinowa będzie najprawdopodobniej widowiskiem aktorskim. Nie jest to pierwsza próba realizacji filmu pełnometrażowego na bazie serialu. Już w latach 90. powstał scenariusz kinowego widowiska, ale nie został on zrealizowany. Na początku XXI wieku podjęto nieudaną próbę realizacji aktorskiego serialu telewizyjnego. W 2011 roku prawa do kinowej wersji kupił Don Murphy (producent serii "Transformers"), ale do tej pory nie miał chętnych na realizację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones