Al Pacino i Jessica Chastain w nowej adaptacji "Króla Leara"!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Kr%C3%B3l+Lear%22+Szekspira+w+nowej+ods%C5%82onie.+W+obsadzie+Al+Pacino+i+Jessica+Chastain-154338
Al Pacino i Jessica Chastain w nowej adaptacji "Króla Leara"!
źródło: Getty Images
autor: David M. Benett
Ta wiadomość zelektryzuje kinomaniaków. Al Pacino i Jessica Chastain zagrają w filmie "Lear Rex".

"Król Lear" odczytany na nowoChoć film ma inny tytuł, to jest to w rzeczywistości nowa adaptacja dramatu Szekspira "Król Lear".

Al Pacino, który marzy o tym projekcie od dekady, wcieli się oczywiście w króla Leara. Jessica Chastain zagra najstarszą córkę Goneril.

GettyImages-123705845.jpg Getty Images © Dominique Charriau


Za kamerą stanie Bernard Rose, który ma na swoim koncie zarówno "Candymana" jak i "Annę Kareninę". Jest również autorem scenariusza.

W "Lear Rex" starzejący się Król postanawia podzielić kraj pomiędzy trzy córki, by w ten sposób uniknąć konfliktów. Odrzuca najmłodszą z córek wierząc swoim pozostałym dzieciom. Te jednak zdradzają go, pogrążając go w grozie czystego szaleństwa.

Pacino i Chastain mieli okazję już ze sobą współpracować. Było to przy okazji wyreżyserowanego przez Pacino filmu "Wilde Salome".

Zwiastun filmu "Wilde Salome"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones