"Smok Diplodok" nadciąga! Szyc, Baranowski i Wawszczyk opowiadają o filmie (WIDEO)

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/%22Smok+Diplodok%22+nadci%C4%85ga+Szyc%2C+Baranowski+i+Wawszczyk+opowiadaj%C4%85+o+filmie+%28WIDEO%29-155837
"Smok Diplodok" nadciąga! Szyc, Baranowski i Wawszczyk opowiadają o filmie (WIDEO)
4 października na ekrany kin trafi zrealizowana z rozmachem, wyczekiwana od dawna polska animacja "Smok Diplodok", oparta na kultowych komiksach Tadeusza Baranowskiego. Zachęcamy do obejrzenia naszych rozmów z reżyserem i scenarzystą filmu Wojciechem Wawszczykiem, odtwórcą roli czarnoksiężnika Pokusa Pokusa Borysem Szycem, a także autorem rysunkowym pierwowzoru.                

Wojciech Wawszczyk: "Miejsce, do którego dotarłem, przerosło moje oczekiwania"
Borys Szyc: "Idol mojego dzieciństwa stoi tuż obok!
Tadeusz Baranowski: "Na początku nie wierzyłem w ten film"
"Smok Diplodok": o filmieŻądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. Zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów. Razem z niezdarnym czarodziejem Hokusem Pokusem, zakręconym Profesorkiem Nerwosolkiem i bystrą pilotką Entomologią odkryją wielki sekret. Wspólnie przekonają się, że ich rzeczywistość to tak naprawdę… strona w komiksie pogrążonego w kryzysie twórczym rysownika Tadka. Spróbują uratować rodziców Diplodoka i rozwikłać zagadkę podstępnej mgły.

Głosu głównym bohaterom użyczają: Mikołaj Wachowski (Diplodok), Borys Szyc (Hokus Pokus), Małgorzata Kożuchowska (Entomologia) oraz Arkadiusz Jakubik (Profesorek Nerwosolek). W rolach w filmie pojawią się także Piotr Polak oraz Helena Englert.

Smok Diplodok": zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones