"Krzysiu, gdzie jesteś?" na DVD od 19 grudnia

https://www.filmweb.pl/news/%22Krzysiu%2C+gdzie+jeste%C5%9B+%22+na+DVD+od+19+grudnia-131148
Disney przedstawia wzruszającą opowieść o potędze przyjaźni i wyobraźni. Uwielbiani przez widzów bohaterowie książek A.A. Milnego i E.H. Sheparda – Kubuś, Tygrysek, Prosiaczek, Kłapouchy, Kangurzyca, Maleństwo, Królik i Sowa – powracają w zupełnie nowej przygodzie, by przypomnieć dorosłemu Krzysiowi o tym, co w życiu najważniejsze. "Krzysiu, gdzie jesteś?", pełen ciepła i magii film dla całej rodziny zadebiutuje na DVD już 19 grudnia.


Urocza, podnosząca na duchu produkcja, mistrzowsko łącząca animację z grą aktorską, została wyreżyserowana przez Marca Forstera według scenariusza Alexa Rossa Perryego, Toma McCarthyego i Allison Schroeder. Produkcji podjęli się Brigham Taylor oraz Kristin Burr, a producentami wykonawczymi zostali Renée Wolfe i Jeremy Johns. W filmie wystąpili zdobywca Złotego Globu Ewan McGregor jako Krzysztof Robin; nominowana do tej nagrody Hayley Atwell jako jego żona Evelyn; Bronte Carmichael jako ich córka Madeline oraz laureat Emmy Mark Gatiss, który wcielił się w rolę szefa Krzysztofa, Gilesa Winslowa. W oryginalnej wersji językowej animowanym bohaterom głosów użyczyli Jim Cummings (Kubuś/Tygrysek), Brad Garrett (Kłapouchy), Toby Jones (Sowa), Nick Mohammed (Prosiaczek), Peter Capaldi (Królik) oraz Sophie Okonedo (Kangurzyca).

W polskiej wersji językowej widzowie rozpoznają głosy czołowych polskich aktorów oraz twórców dubbingu, takich jak Tomasz Kot (Krzysztof Robin), Katarzyna Maciąg (Evelyn Robin), Wiktoria Woźniacka (Madeline Robin), Tomasz Dedek (Giles Winslow), Maciej Kujawski (Kubuś Puchatek), Grzegorz Pawlak (Tygrys), Mirosław Zbrojewicz (Kłapouchy), Sebastian Perdek (Prosiaczek), Stefan Knothe (Królik), Jerzy Bralczyk (Sowa), Antonina Krylik (Maleństwo), Joanna Jeżewska (Kangurzyca) oraz Tadeusz Sznuk jako narrator.

"Krzysiu, gdzie jesteś?" – nostalgiczna i pełna humoru opowieść o dalszych losach przyjaciół ze Stuwiekowego Lasu – zachwyci nie tylko młodych widzów, lecz także ich rodziców, którzy w przepracowanym i zatroskanym Krzysztofie Robinie być może dostrzegą samych siebie. Dorosły Krzyś nie ma czasu dla swoich bliskich. Przytłoczony obowiązkami, stresem i prozą codziennego życia czuje się kompletnie zagubiony. Na ratunek przybywa mu Kubuś, który z typową dla siebie naiwną mądrością tłumaczy, że stary przyjaciel musi sobie przypomnieć, kim jest. Powrót Krzysztofa do beztroskich, magicznych czasów dzieciństwa przepełnionych śmiechem i wyobraźnią pomaga mu w przewartościowaniu priorytetów, widzom zaś uświadamia, że w życiu najważniejsze są proste przyjemności, a czasem z nicnierobienia rodzą się najlepsze cosie.

– Kiedy jesteś w stanie sprawić, by ludzie śmiali się i płakali na tym samym filmie i jesteś w stanie () zakorzenić daną historię w rzeczywistości, a jednocześnie przesycić magicznym realizmem, to podnosi cię na duchu i zacieśnia więzi z ludźmi, których kochasz – tłumaczy reżyser Marc Forster – Wszystkim nam obecnie przydałaby się odrobina serca i mądrości Kubusia.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: