"Księga ocalenia" dostanie serial. John Boyega zamiast Denzela Washingtona

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ksi%C4%99ga+ocalenia%22%2C+kt%C3%B3rego+gwiazd%C4%85+by%C5%82+Denzel+Washington%2C+dostanie+prequel-153769
"Księga ocalenia" dostanie serial. John Boyega zamiast Denzela Washingtona
Pamiętacie film "Księga ocalenia" z 2010 roku, którego gwiazdą był Denzel Washington? John Boyega, jedna z gwiazd nowej trylogii "Star Wars", dobrze go pamięta. I teraz wyprodukuje oraz zagra główną rolę w jego prequelu, który będzie miał formę serialu.

Nowa "Księga ocalenia". Co o niej wiemy?"Księga ocalenia" była postapokaliptycznym westernem, który wyreżyserowali bracia Albert i Allan Hughes. Za scenariusz odpowiadał Gary Whitta. Oprócz Washingtona w obsadzie znaleźli się: Gary Oldman, Mila Kunis i Ray Stevenson.

Akcja filmu rozgrywała się w 2044 roku. Post-apokaliptyczny krajobraz zniszczonej Ameryki przemierza Eli (Washington) – samotnik i wolny strzelec. Mężczyzna jest w posiadaniu tajemniczej księgi, w której znajduje się "klucz" i wiedza niezbędna do ocalenia ludzkości. Podczas podróży bohater trafia do małego miasteczka zarządzanego przez burmistrza – tyrana Carnegie (Oldman). Despota, chcąc przejąć totalną władzę nad ludźmi za wszelką cenę próbuje wejść w posiadanie księgi. Na drodze Eliego staje również niezwykle seksowna dziewczyna o imieniu Solara (Kunis). Rozpoczyna się dramatyczna walka o ocalenie ludzkości.

GettyImages-1409983703.jpg Getty Images © Leon Bennett


Szczegóły serialowego "The Book of Eli" nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że John Boyega zagra młodszą wersję bohatera, a akcja rozgrywać się będzie 30 lat przed wydarzeniami z filmu.

Twórcą i scenarzystą nowego serialu będzie scenarzysta oryginału Gary Whitta. Bracia Hughes również są związani z projektem. Na razie jako producenci wykonawczy.

Zwiastun filmu "Księga ocalenia"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones