"Księgowy 2" jednak powstanie. Affleck i Bernthal powrócą?

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ksi%C4%99gowy+2%22+jednak+powstanie.+Affleck+i+Bernthal+powr%C3%B3c%C4%85-143713
"Księgowy 2" jednak powstanie. Affleck i Bernthal powrócą?
Wszystko wskazuje na to, że Warner Bros. w końcu gotowe jest do realizacji filmu "The Accountant 2", czyli kontynuacji "Księgowego". W obsadzie mieliby się pojawić Ben Affleck i Jon Bernthal, czyli odtwórcy ról Christiana Wolffa i Baxtona z jedynki. Aktorzy jednak na razie nie podpisali kontraktów.

Za to Gavin O'Connor i Bill Dubuque, czyli reżyser i scenarzysta "Księgowego", już mają podpisane umowy z Warnerem na realizację kontynuacji. Szczegóły przygotowywanego projektu nie są znane, ale reżyser w podcaście portalu Cinema Blend ujawnił, że Braxton odegra w nim większą rolę. O'Connor myśli już też o trzeciej części, w której bracia byliby równorzędnymi bohaterami i całość byłaby opowieścią o więzi braterskiej.

"Księgowy" był historią Christiana Wolffa, geniusza matematycznego, którego więcej łączy z liczbami niż z ludźmi. Pod osłoną małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie w charakterze niezależnego księgowego. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga, zaczyna się nim coraz bardziej interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem - nowoczesną firmą specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak, kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie wzrastać.

Kosztujący 44 miliony dolarów "Księgowy" zarobił w Stanach ponad 86 milionów. Kolejne 69 milionów zdobył poza granicami USA.