To koniec "Legends of Tomorrow" i "Batwoman". CW kasuje seriale

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Legends+of+Tomorrow%22+i+%22Batwoman%22+skasowane-146312
To koniec "Legends of Tomorrow" i "Batwoman". CW kasuje seriale
Stacja CW podjęła decyzję o skasowaniu dwóch seriali rozgrywających się w uniwersum DC. Są to "Legends of Tomorrow" i "Batwoman". Informacje te potwierdziły ich showrunnerki – Keto Shimizu i Caroline Dries.

"Legends of Tomorrow" skasowane po siedmiu sezonach


Informację o zakończeniu produkcji "Legends of Tomorrow" przekazała Keto Shimizu. W zamieszczonym przez nią na Twitterze wpisie czytamy:

Cóż, ludzie, to był niesamowity czas. Jednak CW dało nam znać, że nie będzie ósmego sezonu #LegendsOfTommorow. Mamy złamane serca, ale zarazem jesteśmy niezmiernie wdzięczni za niesamowity wkład, jaki nasza obsada, ekipa i scenarzyści wnieśli do programu.

Oryginalny wpis prezentujemy poniżej:Wiadomość ta może być szokiem dla fanów. Siódmy, i jak się okazuje, ostatni sezon "Legends of Tomorrow" zakończył się bowiem cliffhangerem. Źródła, na które powołuje się portal Deadline, wskazują jednak, że losy bohaterów mogą zostać domknięte w innych serialach z Arrowverse.

Gwiazdami produkcji byli Caity Lotz, Olivia Swann, Lisseth Chavez, Adam Tsekhman, Tala Ashe, Shayan Sobhian i Amy Pemberton.

Koniec "Batwoman". Scenarzystka potwierdza, że serial został skasowany


Informację o skasowaniu "Batwoman" przekazała Caroline Dries, scenarzystka serialu: 

Właśnie otrzymałam smutną wiadomość, że nie zobaczmy czwartego sezonu "Batwoman". Jestem załamana, ale zarazem wdzięczna. Zrealizowanie 51 odcinków było zaszczytem. Tyle inspirujących, genialnych ludzi współtworzyło ten serial. Dziękuję producentom, obsadzie i ekipie. Dziękuję Wam, fani! Kochamy Was.

Oryginalny wpis możecie zobaczyć poniżej: Kontrowersje wokół "Batwoman". Dlaczego Ruby Rose odeszła z serialu?


"Batwoman" zadebiutowała w 2019 roku. Początkowo w tytułową rolę wcielała się Ruby Rose. Po pierwszym sezonie aktorka zrezygnowała z roli obrończyni Gotham. Swoją decyzję uzasadniła wówczas potrzebą dojścia do siebie po operacji, którą musiała przejść po kontuzji doznanej w trakcie zdjęć. W październiku 2021 roku zmieniła jednak wersję. W obszernym wpisie na Instagramie opisała toksyczne środowisko, jakie stworzono na planie serialu. Zarzuciła producentom m.in. wymuszenie na niej zbyt szybkiego powrotu do pracy, niestosowanie się do zasad bezpieczeństwa i seksistowskie traktowanie pracujących na planie kobiet. Oskarżyła także Dougraya Scotta, aktora wcielającego się w pułkownika Jacoba Kane'a, o przemoc. 

W odpowiedzi na te oskarżenia Warner Bros. TV wydało oświadczenie, w którym podało w wątpliwość wersję aktorki. Według producentów to Rose miała zachowywać się na planie w niedopuszczalny sposób. Skargi ze strony współpracowników zmusiły WBTV do przeprowadzenia wewnętrznego dochodzenia, w wyniku którego postanowiono nie przedłużać kontraktu z gwiazdą. 

W kolejnych sezonach serialu w Batwoman wcielała się Javicia Leslie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones