"Matrix 4": Fishburne zdradza, czy wróci jako Morfeusz

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Matrix+4%22%3A+Fishburne+zdradza%2C+czy+wr%C3%B3ci+jako+Morfeusz-138928
"Matrix 4": Fishburne zdradza, czy wróci jako Morfeusz
Wiemy, że w będącym właśnie w przygotowaniu "Matriksie 4" powrócą starzy znajomi Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss i Jada Pinkett Smith. Wiemy też, że w filmie nie pojawi się Hugo Weaving. A co z Laurence'em Fishburne'em? Aktor rozwiał właśnie wątpliwości dotyczące swojego udziału w projekcie.

Nie zostałem zaproszony, powiedział wprost Fishburne. Może dzięki temu napiszę kolejną sztukę. Życzę im jednak powodzenia. Mam nadzieję, że film będzie świetny.

Technicznie rzecz biorąc Morfeusz ginie w grze "The Matrix Online", która jest uznawana za oficjalną kontynuację fabuły filmów. Jego śmierć pozostaje jednak ambiwalentna - krążą pogłoski o tym, że bohater ją sfałszował. Ale zawsze jest to jakiś argument na to, by nie wracał w nowym filmie. Z drugiej strony, Neo i Trinity również zginęli, a jakoś nie przeszkodziło to Reevesowi i Moss w dołączeniu do obsady.

Ale choć Fishburne'a nie zobaczymy w nowym filmie, całkiem możliwe, że Morfeusz pojawi się w nim tak czy inaczej. Mówi się o tym, że znajdujący się w obsadzie Yahya Abdul-Mateen II wciela się właśnie w postać "młodego Morfeusza". Informacja nie została jednak oficjalnie potwierdzona.

Dla osób zainteresowanych dramatopisarską karierą aktora, który rozważa możliwość napisania kolejnej sztuki: Fishburne jest autorem dramatu "Riff Raff", w którym sam zagrał, wystawiając go na Off-Broadwayu w 1995 roku. W 2000 nakręcił na podstawie tekstu film "Raz w życiu".  

Widowisko "Matrix 4" wyreżyseruje Lana Wachowski. Premierę zapowiedziano na 1 kwietnia 2022.
Udostępnij: