"Memento" najwyraźniej już się zestarzało

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Memento%22+najwyra%C5%BAniej+ju%C5%BC+si%C4%99+zestarza%C5%82o-114480
Christopher Nolan może wciąż kręci nowe filmy, ale jego stare dzieła właśnie zaczynają nowe życie. Są w Hollywood takie osoby, który uznały, że "Memento" już się zestarzało i przyszła najwyższa pora na realizację remake'u.


Projekt na razie nie ma ani scenarzysty, ani odważnego reżysera, który spróbuje pójść w ślady Nolana. Wiemy jednak, kto wyłoży na niego pieniądze. Będzie to AMBI Pictures. Studio to już wcześniej udowodniło swoją "odwagę". Nie jest to bowiem pierwszy zaskakujący remake, który zamierza wyprodukować. Jakiś czas temu firma ogłosiła plan nakręcenia nowego "Słodkiego życia".

"Memento" było filmem, dzięki któremu Christopher Nolan zaistniał w Hollywood. Opowiada historię Leonarda (Guy Pearce) poszukującego przestępcy, który zgwałcił i zamordował jego żonę. On sam w trakcie napadu doznał obrażeń, w wyniku których cierpi na rzadki, ale podobno prawdziwy, stan umysłu (pewnego rodzaju amnezję). Pamięta wszystko, co wydarzyło się do momentu morderstwa żony, ale nie jest w stanie zrelacjonować wydarzeń sprzed 15 minut. Aby posuwać się naprzód w swoim śledztwie, Leonard robi notatki na wykonywanych zdjęciach osób i przedmiotów, a co ważniejsze fakty tatuuje sobie na całym ciele.

Obraz był ekranizacją opowiadania Jonathana Nolana, brata reżysera. Kiedy remake trafi do kin, tego na razie nie wiemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones