"Nowi mutanci" będą zgodni z oryginalną wizją reżysera

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Nowi+mutanci%22+b%C4%99d%C4%85+zgodni+z+oryginaln%C4%85+wizj%C4%85+re%C5%BCysera-135982
Wszystko wskazuje na to, że po czasie spędzonym w stanie zawieszenia, film "The New Mutants" ujrzy wreszcie światło dzienne (premiera 3 kwietnia). Co więcej, wygląda na to, że ostateczna wersja nie będzie jakimś przemontowanym studyjnym kompromisem.


Przypomnijmy: film miał początkowo trafić do kin w 2018 roku, ale przeszkodziły temu dokrętki zaplanowane przez niezadowolonych z filmu producentów, a potem przejęcie studia Fox przez Disneya. Latem 2019 mówiło się jednak, że Disney przeprowadza pokazy testowe wersji zbliżonej do tego, co planował reżyser Josh Boone - oczywiście z wyjątkiem nawiązań do już nieaktualnego uniwersum X-Men studia Fox. Boone potwierdził właśnie, że ta wersja trafi do kin.
 
Twórca niedawno zapowiedział na Instagramie, że 6 stycznia możemy spodziewać się premiery nowego zwiastuna filmu. Jeden z fanów zapytał go na portalu, czy będzie to "oryginalna wersja, którą nakręcił". Boone odpowiedział, że w przeciwnym wypadku nie promowałby filmu osobiście.

Lata temu reżyser zapowiadał, że film będzie bliższy horrorowi niż typowemu filmowi o przygodach X-Men i powoływał się na inspirację komiksowym klasykiem "The Demon Bear Saga" Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Wygląda na to, że w kinach zobaczymy wersję bliską jego oryginalnej wizji.

W obsadzie filmu są Anya Taylor-Joy, Maisie Williams, Charlie Heaton, Henry Zaga i Alice Braga.