Co się dzieje z "Nowymi mutantami"?

Comic Book Movie / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Co+si%C4%99+dzieje+z+%22Nowymi+mutantami%22-137595
Co się dzieje z "Nowymi mutantami"?
"Nowi mutanci" wciąż żyją. Po serii opóźnień, problemów oraz dokrętek, film miał zadebiutować w kinach w ubiegłym miesiącu. Z oczywistych przyczyn nie zadebiutował, ale wygląda na to, że i tak go obejrzymy - dzięki Amazon Prime Video. Ale właśnie, czy na pewno obejrzymy? 


Produkcja pojawiła się wczoraj w pre-orderach serwisu. Można było ją kupić za 26 dolarów (zazwyczaj filmy, które mają ograniczoną dystrybucję, albo mijają kina szerokim łukiem są nieco tańsze, ale mimo wszystko fani serii chyba nie mogli narzekać na taki obrót spraw). Piszemy jednak "można było", gdyż Amazon szybko wycofał opcję zakupu - podobno na mocy jednego z zapisów w umowie z producentami filmu. Dlaczego więc rzeczona opcja wciąż jest dostępna na terytorium Wielkiej Brytanii?

Cóż, wygląda na to, że klątwa wciąż jest w mocy. Przypomnijmy: film miał początkowo trafić do kin w 2018 roku, ale przeszkodziły temu dokrętki zaplanowane przez niezadowolonych z filmu producentów, a potem przejęcie studia Fox przez Disneya. Latem 2019 mówiło się jednak, że Disney przeprowadza pokazy testowe wersji zbliżonej do tego, co planował reżyser Josh Boone - oczywiście z wyjątkiem nawiązań do już nieaktualnego uniwersum X-Men studia Fox. Boone potwierdził właśnie, że ta wersja trafi do kin. Plany pokrzyżował oczywiście koronawirus. 

Lata temu reżyser zapowiadał, że film będzie bliższy horrorowi niż typowemu filmowi o przygodach X-Men i powoływał się na inspirację komiksowym klasykiem "The Demon Bear Saga" Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Ciekawe, ile zostało z jego oryginalnej wizji?

W obsadzie filmu są Anya Taylor-Joy, Maisie Williams, Charlie Heaton, Henry Zaga i Alice Braga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones