"Nowi mutanci" jednak trafią do kin

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Nowi+mutanci%22+jednak+trafi%C4%85+do+kin-132518
W środę Disney pochwalił się swoimi produkcjami w Las Vegas na CinemaConie. Podczas prezentacji mówiono o "X-Men: Mroczna Phoenix" jako o zakończeniu cyklu o mutantach rozpoczętego na przełomie wieków widowiskiem "X-Men". Wszystko jednak wskazuje na to, że w sierpniu będziemy mieli epilog tego cyklu. Disney uwzględnił bowiem "Nowych mutantów", co sugeruje, że obraz jednak trafi do kin.


Przypomnijmy, że komiksowe widowisko zostało nakręcone przez Josha Boone'a. Jego pierwszy zwiastun został zaprezentowany przez 20th Century Fox w Las Vegas na CinemaConie w 2017 roku. Minęły dwa lata, a obraz wciąż nie doczekał się premiery. Po sieci krążyły różne informacje o konflikcie reżysera z szefami wytwórni, o słabych reakcjach widzów na pokazach testowych, o konieczności nakręcenia sporej części materiału od nowa.

Wreszcie pojawiły się doniesienia o tym, że "Nowi mutanci" w ogóle nie trafią do kin, zamiast tego debiutując od razu na którejś z platform streamingowych. Naturalnym wyborem wydawało się Hulu, którego 60% należy do Disneya.

Wydaje się jednak, że Disney da widowisku szansę. Obecnie obowiązuje sierpniowa data premiery kinowej.
Udostępnij: