"Ojciec chrzestny III": Coppola szykuje nową wersję filmu

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ojciec+chrzestny+III%22%3A+Coppola+szykuje+now%C4%85+wersj%C4%99+filmu-139165
"Ojciec chrzestny III": Coppola szykuje nową wersję filmu
Szykuje się powrót Michaela Corleone. Francis Ford Coppola przygotowuje nową wersję filmu "Ojciec chrzestny III" z okazji 30. rocznicy jego premiery.

Nowa, przemontowana wersja trzeciej części ikonicznej mafijnej serii Coppoli będzie nosiła tytuł "The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone". Film ma w grudniu trafić do ograniczonej dystrybucji kinowej, następnie zaś pojawi się na Blu-rayu i platformach cyfrowych.

To odwołanie do tytułu, który ja i Mario preferowaliśmy, oraz do naszych oryginalnych intencji związanych z filmem "Ojciec chrzestny III", powiedział reżyser. Mario Puzo był scenarzystą trylogii i autorem literackiego pierwowzoru "Ojca chrzestnego".

Na potrzeby tej wersji stworzyłem nowy początek i nowe zakończenie oraz przearanżowałem szereg scen oraz ujęć i zmieniłem ilustrację muzyczną. Po tych zmianach i z odrestaurowanym obrazem oraz dźwiękiem jest to dużo właściwsze zakończenie historii z "Ojca chrzestnego" i "Ojca chrzestnego II", dodał twórca.

Nie będzie to pierwszy film Coppoli, który po latach pojawia się w nowej wersji. Podobnie stało się z "Czasem Apokalipsy" z 1979 roku, którego dłuższa wersja trafiła do kin w 2001 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones