"Operacja Argo" na Blu-ray i DVD już 22 marca

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Operacja+Argo%22+na+Blu-ray+i+DVD+ju%C5%BC+22+marca-94162
Uhonorowana trzema Oscarami (w tym dla filmu roku) oraz dwoma Złotymi Globami i trzema nagrodami BAFTA "Operacja Argo" to jedna z najgłośniejszych produkcji roku 2012. Obraz w reżyserii Bena Afflecka, który został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, już 22 marca debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films.Iran, rok 1979, trwa rewolucja. W styczniu z kraju uciekł znienawidzony przez ludzi szach, a trzy miesiące później proklamowano Islamską republikę Iranu, której jedynym przywódcą miał niebawem zostać ajatollah Chomeini – zdeklarowany przeciwnik Ameryki i amerykańskiej polityki. Zmiany w kraju oraz fakt, że schronienia wygnanemu z Iranu szachowi udzielił rząd USA, doprowadziły do ochłodzenia stosunków pomiędzy oboma krajami.

4 listopada 1979 roku rewolucjoniści dokonują szturmu na amerykańską ambasadę w Teheranie biorąc 52 zakładników i zajmując budynek. Szóstce Amerykanów udaje się jednak uciec. Schronienia udziela im ambasador Kanady (Victor Garber), który godzi się ukryć ich we własnym domu.

Szefowie CIA wiedzą jednak, że to jest jedynie czasowe rozwiązanie. W przypadku odnalezienia Amerykanów czeka ich śmierć, a czas działa na ich niekorzyść. Rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania sposobu wywiezienia dyplomatów z ogarniętego rewolucją Iranu.

O pomoc zostaje poproszony Tony Mendez (Ben Affleck), specjalista od ewakuacji z terytorium wroga, który proponuje by uwięzionych Amerykanów wywieźć z kraju jako… członków kanadyjskiej ekipy filmowej szukającej w Iranie plenerów do filmu sci-fi – pt. "Argo". Plan jest tak nieprawdopodobny, że mógłby się wydarzyć tylko w filmie.

W filmie, w którym Affleck zagrał także główną rolę, wystąpili: zdobywca Oscara Alan Arkin, zdobywca Złotego Globu John Goodman, czterokrotnie nominowany do Złotego Globu Bryan Cranston, sześciokrotnie nominowany do nagrody Emmy Victor Garber oraz Chris Messina, Tate Donovan, Clea DuVall i Scoot McNairy.

"Operacja Argo" powstała na podstawie scenariusza Chrisa Terrio napisanego w oparciu o książkę Antonio Mendeza "Master of Disguise" oraz artykułu Joshuy Bearmana pt. "The Great Escape", opublikowanym na łamach magazynu "Wired".
 
WYDANIE BLU-RAY I DVD
"Operacja Argo" na Blu-ray i DVD zadebiutuje już 22 marca. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

WYDANIE BLU-RAY:
•    Funkcja obraz w obraz: naoczni świadkowie.
Chaos irańskiej rewolucji w opowieściach świadków tamtych dni
•    Ocaleni z Tehranu: byliśmy tam.
Prezydent Jimmy Carter, Tony Mendez i prawdziwi uczestnicy wydarzeń opowiadają o swoich przeżyciach.
•    Argo: Absolutnie autentyczny
Ben Affleck wyjaśnia jak odtworzył świat z czasów rewolucji 1979 r.
•    Argo: powiązania CIA z Hollywood
Były agent CIA, Tony Mendez i reżyser Ben Affleck ujawniają sekrety powstawania fałszywego filmu, w który uwierzyło całe Hollywood
•    Ucieczka z Iranu w wydaniu Hollywoodzkim
Zobacz z bliska działania kanadyjskiego rządu, który podjął się ryzykownej misji ochrony swoich najbliższych sąsiadów.
•    Pełnometrażowy komentarz
Z udziałem reżysera Bena Afflecka i scenarzysty Chrisa Terrio

WYDANIE DVD :
•    Ocaleni z Tehranu: byliśmy tam. Prezydent Jimmy Carter, Tony Mendez i prawdziwi uczestnicy wydarzeń opowiadają o swoich przeżyciach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones