"Outlander" zakończy się na ósmym sezonie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Outlander%22%3A+powstanie+8.%2C+ostatni+sezon+serialu.+Ale+prequel+dosta%C5%82+zielone+%C5%9Bwiat%C5%82o-149232
"Outlander" zakończy się na ósmym sezonie
źródło: Materiały prasowe
Szczęście w nieszczęściu? Stacja Starz przedłużyła serial "Outlander" na kolejny, ósmy sezon. Będzie to jednak sezon ostatni. Ekranizacja cyklu powieści Diany Gabaldon zakończy się jako najdłuższa oryginalna produkcja Starz. Tymczasem prequel serialu dostał oficjalną zgodę na produkcję.

"Outlander": jeszcze tylko (aż?) 26 odcinków
Ósmy, finałowy sezon serialu "Outlander" będzie miał 10 odcinków. Nadchodzący sezon siódmy, który zadebiutuje w tym roku, ma mieć z kolei 16 epizodów.

Przez niemal dekadę "Outlander" podbijał serca widzów na całym świecie. Cieszymy się, że możemy doprowadzić historię miłości Claire i Jaimiego do właściwego zakończenia, powiedziała Kathryn Busby, dyrektorka programowa Starz. Zanim zamkniemy ten rozdział, zostało nam jeszcze sporo pasjonującej historii do opowiedzenia w toku nadchodzących 26 odcinków.


Finałowy sezon będzie oparty na książce "Spisane własną krwią". To ósmy tom serii "Obca", na podstawie której zrealizowano serial. W 2014, gdy produkcja debiutowała, była to ostatnia część cyklu. W międzyczasie Gabaldon opublikowała dziewiąty tom, "Powiedz pszczołom, że odszedłem", i planuje zakończyć serię na dziesiątej powieści. 

Bohaterką serialu "Outlander" jest sanitariuszka wojenna Claire, która w tajemniczy sposób przenosi się z 1945 do 1743 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. Caitriona Balfe i Sam Heughan.
 

O czym opowie "Outlander: Blood of My Blood"?Nie będzie to jednak pożegnanie ze światem "Outlandera". W przygotowaniu jest bowiem prequel zatytułowany "Outlander: Blood of My Blood", który dostał właśnie zielone światło na realizację. Scenariusz przygotuje showrunner "Outlander" Matthew B. Roberts. Produkcja ma opowiedzieć historię miłości rodziców Jamiego, Briana Frasera i Ellen MacKenzie. Gabaldon będzie konsultantką projektu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones