"Oz Wielki i Potężny" zarobi sporą kasę

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Oz+Wielki+i+Pot%C4%99%C5%BCny%22+zarobi+spor%C4%85+kas%C4%99-93674
Wytwórnia Disneya może odetchnąć z ulgą. "Oz Wielki i Potężny", o którym jeszcze niedawno mówiło się, że będzie kasową klapą na miarę "Johna Cartera", zarobi w ten weekend naprawdę duże pieniądze.


Analitycy oraz szefowie konkurencyjnych studiów szacują, że na otwarcie kosztująca 200 milionów dolarów baśniowa superprodukcja zgarnie ponad 80 milionów. Dla reżysera Sama Raimiego to kolejny po trylogii przygód Spider-Mana olbrzymi sukces kasowy.

Gdy Oscar Diggs (James Franco), drugorzędny magik cyrkowy o nieco wątpliwej moralności, zostaje przeniesiony z zakurzonego Kansas do tętniącej życiem Krainy Oz – cudownego świata pełnego barwnych postaci i niesamowitych krajobrazów – wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Sława i bogactwo zdają się leżeć u jego stóp do chwili, w której spotyka trzy piękne i tajemnicze czarownice... Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) i Gliwia (Michelle Williams) nie wierzą, że to właśnie Oscar jest potężnym czarnoksiężnikiem, którego wszyscy w Oz oczekują. Oscar z wielką niechęcią musi zmierzyć się z potężnymi problemami krainy i jej mieszkańców. Korzystając ze swego uroku osobistego, pomysłowości, a nawet odrobiny magii, nie tylko przemienia się w Wielkiego i Potężnego Oza, ale przede wszystkim staje się lepszym człowiekiem.

Premiera w Polsce także w najbliższy piątek.