Najnowszy film Disneya na szczycie polskiego box office'u

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Najnowszy+film+Disneya+na+szczycie+polskiego+box+office%27u-93894
Polska widownia zaczarowana!  "Oz: Wielki i Potężny" zadebiutował na pierwszym miejscu w notowaniu rodzimego box office. Zrealizowana z wielkim rozmachem fantastyczna opowieść z udziałem plejady hollywoodzkich gwiazd zbiera entuzjastyczne opinie publiczności, przyciągając do kin zarówno całe rodziny jak i młodą widownię. Obraz w reżyserii Sama Raimiego świetnym wynikiem zdystansował konkurencję, zostawiając daleko w tyle wszystkie obrazy wchodzące tego samego dnia na polskie ekrany.


Znakomita passa produkcji trwa także w innych krajach. Za oceanem "Oz" zyskał miano najpopularniejszego tytułu minionego weekendu gromadząc w amerykańskich kinach ponad 80 milionów dolarów. Jest to 3. najlepszy rezultat otwarcia pośród marcowych premier w historii.

"Oz: Wielki i Potężny" to zrealizowana z wielkim rozmachem, fantastyczna opowieść o jednym z najbardziej znanych czarodziejów na świecie. Film z udziałem Mili Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams i Jamesa Franco został zainspirowany postacią znaną z książek L. Franka Bauma.