"Pitbull" z rekordowym otwarciem polskiego filmu w 2021 roku

Facebook / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Pitbull%22+z+rekordowym+otwarciem+2021+roku-144562
"Pitbull" z rekordowym otwarciem polskiego filmu w 2021 roku
Jak poinformował na swoim Facebooku reżyser Patryk Vega, nowy "Pitbull" zanotował najlepsze otwarcie filmu polskiego w 2021 roku. W pierwszy weekend film obejrzało 227 709 widzów. 


Wynik ten obejmuje także czwartkowe pokazy, więc od piątku do niedzieli było najprawdopodobniej mniej niż 200 tys. widzów, ale wystarczająco, by móc mówić o najlepszym otwarciu polskiego filmu w tym roku (za "Weselem" - do tej pory 138 536 widzów) - komentują redaktorzy Box Office'owego Zawrotu Głowy - Być może jest to nawet najlepsze otwarcie od początku pandemii, które w tej chwili należy do innego filmu tego reżysera. "Pętla" wystartowała nieco ponad rok temu z poziomu 178 360 widzów.

"Pitbull" - o czym jest nowy film Patryka Vegi?W nowej odsłonie serii Andrzej Grabowski ponownie wciela się w Jacka Goca "Gebelsa". Kiedy jego syn wstępuje na ścieżkę przestępstwa, bohater stanie przed moralnym dylematem: aresztować swoje dziecko czy wyciągnąć do niego pomocną dłoń. Scenariusz nawiązuje też do głośnych wydarzeń z lat 90., m.in. procesu gangu pruszkowskiego czy zabójstwa komendanta głównego policji Marka Papały. W pozostałych rolach m.in. Przemysław BluszczTomasz Dedek i Justyna KarłowskaTo czwarty kinowy "Pitbull" w reżyserii Vegi - po fabularnym debiucie z 2005 roku, a także "Nowych porządkach" i "Niebezpiecznych kobietach" z 2016. Za kamerą "Pitbulla. Ostatniego psa", realizowanego bez współpracy z reżyserem, stanął Władysław Pasikowski


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones