"Poranek Kojota" już dziś w Kino Polska

https://www.filmweb.pl/news/%22Poranek+Kojota%22+ju%C5%BC+dzi%C5%9B+w+Kino+Polska-139819

"Jestem przyzwyczajony, że laska sama rozkłada nogi, a ta dziewczyna jest chyba z drewna", "dupeczki, jazda, roznosić drinki" – to tylko niektóre z kultowych cytatów z filmu "Poranek Kojota" Olafa Lubaszenki, który już dziś będzie można zobaczyć w Kino Polska. Emisja jednej z najlepszych polskich komedii gangsterskich jest częścią kampanii "Co wolno w filmie, to nie w życiu", w której Kino Polska zwraca uwagę na różnice między filmową fikcją a rzeczywistością i zachęca do posługiwania się językiem wolnym od stereotypów i nienawiści."Poranek Kojota" to klasyczna komedia omyłek w gwiazdorskiej obsadzie. Głównym bohaterem filmy jest niespełniony rysownik komiksów Kuba (Maciej Stuhr), który zakochuje się z wzajemnością w nieodpowiedniej kobiecie. Piosenkarka Noemi (Karolina Rosińska) ma bowiem chłopaka Brylanta (Michał Milowicz), dla którego ożenek z Noemi jest warunkiem oddania długu gangsterowi Dzikiemu (Janusz Józefowicz). Również ojczymowi Noemi – Prezesowi (Tadeusz Huk) – którego wrogowie kończą jako pokarm dla lwów w zoo nie w smak nowy kochaś pasierbicy. Jakby tego było mało, śladami Brylanta podążają inne typy spod ciemnej gwiazdy. Co z tego wszystkiego wyniknie?

W 2001 roku "Poranek Kojota" był nominowany do nagrody Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Ambasadorami kampanii "Co wolno w filmie, to nie w życiu" są gwiazdy polskiego filmu – Katarzyna Figura, Cezary Pazura i Michał Milowicz – którzy razem z Kino Polska podkreślają, że brak tolerancji, obraźliwe stereotypy i niegrzeczne sformułowania mogą być bardzo zabawne, ale tylko na ekranie.

"Poranek Kojota"


komedia, Polska 2001
reż. Olaf Lubaszenko
wyst.: Maciej Stuhr, Karolina Rosińska, Michał Milowicz, Tadeusz Huk, Janusz Józefowicz, Magdalena Kumorek, Edward Linde-Lubaszenko, Tomasz Sapryk

emisja w Kino Polska:

17 października / 21:55-----

Kino Polska to telewizja poświęcona polskim filmom i serialom. Tutaj kultowe produkcje sąsiadują z filmowymi hitami ostatnich lat, zapewniając emocje widzom w każdym wieku. Stacja prezentuje również zagraniczne filmy i seriale powstałe z udziałem polskich twórców. Kanał Kino Polska jest dostępny w ofertach największych operatorów kablowych (m.in. UPC Polska – 201/474; Vectra – 301; Netia – 140; Multimedia Polska – 151; Toya – 110; Inea – 246), cyfrowych platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat – 43; nc+ – 64; Orange – 226) i u wielu lokalnych dostawców. Właścicielem Kino Polska jest Kino Polska TV SA.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: