"Przeminęło z wiatrem" wraca na HBO Max z komentarzem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Przemin%C4%99%C5%82o+z+wiatrem%22+wraca+na+HBO+Max+z+komentarzem-138257
"Przeminęło z wiatrem" wraca na HBO Max z komentarzem
"Przeminęło z wiatrem" powraca na HBO Max. I, jak zapowiadali włodarze platformy, powraca opatrzone komentarzem na temat historycznego kontekstu powstawania filmu. 


Posłowie ma formę trzech, krótkich materiałów wideo wyjaśniających kontrowersje wokół filmu. Jeden z nich, odcinek "Silent Sunday Nights", to słynna krytyka dzieła autorstwa Jacqueline Stewart. Drugi, "The Complicated Legacy of Gone With The Wind" to zapis panelu dyskusyjnego TCM o kulturowym i społecznym znaczeniu filmu. Trzeci, "Hattie McDaniel: What a Character!" to krótki dokument o nagrodzonej Oscarem aktorce - pierwszej w historii, która zdobyła tę prestiżową nagrodę, jednak z powodu kryteriów segregacji rasowej, spędziła galę z dala od reszty ekipy filmu. 

Przypomnijmy:  klasyczne hollywoodzkie widowisko zostanie zdjęte z HBO MAX z powodu utrwalania pozytywnego wizerunku niewolnictwa oraz romantyzowania sił Konfederacji. Do zajęcia stanowiska przez HBO przyczynił się scenarzysta "Zniewolonego", John Ridley, który w opublikowanym dwa tygodnie temu w Los Angeles Times felietonie, polecił dyrektorom programowym platformy zdjęcie filmu z katalogu. 

"Ten film jest produktem swoich czasów i utrwala, niestety, pewne stereotypy obecne wówczas w amerykańskim społeczeństwie. Rasizm był zły kiedyś i jest zły dziś, więc nie chcemy, by ten rodzaj narracji istniał bez jakiegokolwiek komentarza" - skomentował wówczas sprawę rzecznik prasowy HBO. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones