"Przepiękne!": Roznerski i Nieradkiewicz ekranową parą. Nowy film producentów "Wszystkich naszych strachów"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Przepi%C4%99kne%22%3A+Roznerski+i+Nieradkiewicz+ekranow%C4%85+par%C4%85.+Nowy+film+producent%C3%B3w+%22Wszystkich+naszych+strach%C3%B3w%22-156075
"Przepiękne!": Roznerski i Nieradkiewicz ekranową parą. Nowy film producentów "Wszystkich naszych strachów"
autor: © 2024 Serce & Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved. Fot. Karolina Grabowska
Trwają zdjęcia do filmu "Przepiękne!" w reżyserii Katii Priwieziencew ("Samiec alfa"). W rolach głównych zobaczymy Martę Nieradkiewicz ("Lęk"), Mikołaja Roznerskiego ("8 rzeczy, których nie wiecie o facetach"), Martę Ścisłowicz ("Bogowie"), Konrada Eleryka ("Rojst. Millenium), Hannę Śleszyńską ("7 uczuć) i Olafa Lubaszenkę ("Lipowo"). Ponadto na wielkim ekranie pojawią się: Kamila Urzędowska, Katarzyna Herman oraz debiutujące młode aktorki: Wiktoria Bylinka i Róża Szmidt.      

"Przepiękne!": film o ludzkich słabościach i szukaniu samego siebie"Przepiękne!" to przeplatające się losy bohaterów, którzy mierzą się z oczekiwaniami wobec siebie i innych, postrzegając swoje życie przez pryzmat wyglądu. Pochłonięta macierzyństwem Magda (Nieradkiewicz) tęskni za swoim dawnym życiem i ciałem sprzed ciąży. Kiedyś silna i ambitna, teraz zmaga się z poczuciem utraty własnej tożsamości i miejsca w życiu. Chce zawalczyć o siebie, jednak potrzebuje pomocy zajętego karierą Maćka (Roznerski), który zdaje się nie rozumieć rozterek żony... Magdzie kibicuje przyjaciółka Baśka (Ścisłowicz), zwariowana i niezależna nauczycielka plastyki, która w relacjach damsko-męskich stawia sprawę jasno: seks- tak, miłość- nie. To dość duże wyzwanie dla Kuby (Eleryk), zakochanego w niej wuefisty, który cierpliwie czeka, aż Baśka da mu szansę na coś więcej... W pracy Baśka swoimi nieszablonowymi pomysłami zdobywa zaufanie i sympatię młodzieży. Inspiruje swoich uczniów, zmusza do refleksji, a czasem dodaje im odwagi i wiary w siebie, zwłaszcza skrytej i niepewnej siebie Klaudii (Bylinka), która mocno odstaje od reszty klasy.          


Krystyna (Śleszyńska) czuje się niewidoczna dla swojego męża Władka (Lubaszenko), chciałaby przełamać rutynę i na nowo poczuć namiętność w swoim wieloletnim związku. Ich dorosłe już dzieci Maciek (Roznerski) i Julka (Urzędowska) żyją własnym życiem. Wydawać by się mogło, że to właśnie ich czas. Tymczasem Władek, oszołomiony nagłym zainteresowaniem ze strony żony, nie wie, czy jest gotowy na jakiekolwiek zmiany?  Chciałby jedynie spokoju i żeby było jak dawniej... Ich córka Julka (Urzędowska) jest modelką, która za wszelką cenę chce utrzymać swoją pozycję w tej wymagającej branży. Gotowa jest zrobić wszystko by szefowa agencji modelek (Herman) była zadowolona. Wieczne diety i niedoścignione kanony piękna są niezrozumiałym światem dla Tosi (Szmidt), jej małej przyjaciółki, która nie wie, po co właściwie się malować i dlaczego nie wolno jeść makaronu z cukrem...?

"Przepiękne!" zapowiadane są jako "mądry, zabawny i poruszający film o ludzkich słabościach, poszukiwaniu własnej drogi i sile, która rodzi się z wewnętrznego buntu i prowadzi do akceptacji samego siebie".


Za scenariusz odpowiada Katarzyna Sarnowska ("(Nie)znajomi"). Zdjęcia realizuje Witold Płóciennik ("Kruk"), a autorem scenografii jest Joanna Kaczyńska ("Wszystkie nasze strachy"). Za kostiumy odpowiada Marta Ostrowicz ("Najmro"), za charakteryzację - Aleksandra Dutkiewicz ("Io"), a za montaż – Kamil Grzybowski ("Klara"). Autorem muzyki jest Jerzy Rogiewicz ("1670"), a reżyserem castingu - Konrad Bugaj ("Boże Ciało").    

Film produkuje Serce, a producentami są Katarzyna Sarnowska i Kuba Kosma, nagrodzeni Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film "Wszystkie nasze strachy".

Dystrybutorem filmu jest Warner Bros. Entertainment Polska.    

"Przepiękne!" trafią do szerokiej dystrybucji 7 lutego 2025 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones