"Przygody Tintina 2". Peter Jackson wciąż pracuje nad filmem? Andy Serkis odpowiada

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Przygody+Tintina+2%22.+Peter+Jackson+wci%C4%85%C5%BC+pracuje+nad+filmem+Andy+Serkis+odpowiada-156107
"Przygody Tintina 2". Peter Jackson wciąż pracuje nad filmem? Andy Serkis odpowiada
W 2011 roku do kin trafiła animacja Stevena Spielberga "Przygody Tintina". Ekranizacja popularnego komiksu została ciepło przyjęta przez wielu fanów. Mimo to do dziś nie doczekała się kontynuacji, choć zapowiadano ją jeszcze przed premierą pierwszej części. Czy 13 lat później jest szansa na sequel? Andy Serkis odpowiedział na to pytanie.

"Peter Jackson wciąż pracuje nad "Przygodami Tintina 2"Andy Serkis jest z Peterem Jacksonem (który miał drugą część nakręcić) w bliskiej komitywie. Panowie współpracowali ze sobą przy "Władcy Pierścieni", gdzie aktor wcielił się w Golluma. Powrócą do Śródziemia w widowisku "Lord of the Rings: The Hunt for Gollum". Serkis będzie jego reżyserem, a Jackson producentem.

Andy Serkis jest też związany z cyklem "Przygody Tintina". W filmie Spielberga udzielił głosu towarzyszowi głównego bohatera Kapitanowi Baryłce.

Aktor został zapytany o "Przygody Tintina 2" na festiwalu filmów animowanych w Annecy. Jego odpowiedź powinna napawać fanów nadzieją: Peter Jackson z całą pewnością pracuje nad nim.


Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy kumple Jacksona zarzekają się, że ten nie porzucił projektu. W 2018 roku Steven Spielberg deklarował, że Tintin nie umarł i że Peter Jackson nakręci dwójkę. Wtedy prognozował, że premiera może nastąpić w ciągu trzech, czterech lat.

Pierwsze "Przygody Tintina" były inspirowane trzema komiksami. Tytułowy Tintin to nieustraszony reporter, który rozwiązuje kolejne zagadki w towarzystwie niejakiego kapitana Baryłki i nieodłącznego psa Milusia.

Drugie "Przygody" mają bazować na tomach "Siedem kryształowych kul" oraz "Świątynia Słońca".

Zwiastun filmu "Przygody Tintina"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones