Peter Jackson otwiera studio animacji

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Peter+Jackson+otwiera+studio+animacji-138175
Peter Jackson otwiera studio animacji
źródło: Getty Images
autor: WPA Pool
Weta Digital - firma odpowiedzialna za efekty specjalne we "Władcy Pierścieni" i "Avatarze" - rozszerza zakres swojej działalności. Studio otwiera oddział animacji, który ma produkować oryginalne treści.

Kluczową rolę w tworzeniu nowego oddziału mają odegrać Peter Jackson (jeden z założycieli Weta Digital) i jego partnerka Fran Walsh, którzy zamierzają napisać, wyprodukować i wyreżyserować szereg animowanych projektów. Na razie nie ujawniono jednak szczegółów tego, nad czym będą pracować.

Oddział - nazwany Weta Animated - zamierza również współpracować z zewnętrznymi reżyserami i producentami, a także oferować im szansę dołączenia do zespołu na stałe. W podobnym trybie działają inne studia animacji w rodzaju Pixara czy DreamWorks.

Jesteśmy wielkimi fanami animacji we wszystkich formach. Ale to długi, skomplikowany i często kosztowny sposób robienia filmów. Między innymi dlatego otwieramy tę firmę - żeby zmienić model i otworzyć drzwi dla filmowców, którzy w innym wypadku mogliby nie dostać szansy na pokazanie, co potrafią, powiedział Jackson.

Zlokalizowane w Wellington w Nowej Zelandii studio zatrudnia też pierwszego w swojej historii prezesa. Będzie nim Prem Akkaraju, który założył wcześniej SR Labs, był dyrektorem programowym SFX Entertainment i pracował w JPMorgan Entertainment Partners.

Najważniejszym projektem, nad jakim trwa obecnie praca w Weta Digital, jest oczywiście "Avatar 2". W czasie pandemii graficy pracowali zdalnie, ale studio powoli otwiera na powrót swoje progi. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones