"Ready Player Two" w drodze! Steven Spielberg stanie za kamerą?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ready+Player+Two%22+w+drodze+Steven+Spielberg+stanie+za+kamer%C4%85+%E2%80%93+Filmweb-154580
"Ready Player Two" w drodze! Steven Spielberg stanie za kamerą?
W końcu ogłoszono to, na co wielu widzów czekało od 2018 roku, czyli premiery "Ready Player One". "Ready Player Two" – druga część filmu – jest już w przygotowaniu. Steven Spielberg widowisko wyprodukuje i prawdopodobnie stanie też za jego kamerą.

"Ready Player Two" – co wiadomo o sequelu?


Kontynuacja filmu, podobnie jak oryginał, będzie oparta na powieści amerykańskiego pisarza, twórcy fantastyki, Ernesta Cline'a. Jego pierwsza książka o nastolatku w wirtualnym świecie "Player One" ukazała się w 2011 roku (w Polsce w 2012), a "Ready Player Two" zostało wydane w 2020. Podobno właśnie od tego czasu pisarz pracował nad scenariuszem filmowej adaptacji, co w końcu oficjalnie potwierdzono. 

W książkowym "Ready Player Two" Wade Watts kontynuuje eksplorowanie wirtualnego świata OASIS i staje przed możliwością udoskonalenia go. Grozi to jednak poważnym niebezpieczeństwem i jeszcze większym uzależnieniem użytkowników. Tym razem los całej ludzkości okaże się zagrożony. 

Produkcja filmowego "Ready Player Two" ruszy najprawdopodobniej w 2025 roku.

Tye Sheridan w "Ready Player One"
Tye Sheridan wcielający się w głównego bohatera wyrażał chęć powrotu do roli jeszcze w 2020 roku. Zapytany o taką możliwość odpowiedział wtedy:

Trzymam kciuki i oczywiście uważam, że to super. Bardzo podobała mi się praca nad tym filmem, więc tak, mam nadzieję, mam nadzieję, że uda nam się zrobić kolejny. 

Sam Spielberg jak dotąd potwierdził jedynie, że z pewnością będzie producentem filmu. Nie wiadomo więc jeszcze, czy podejmie się także reżyserii. Przypomnijmy: zgodnie ze słowami Cline'a, twórca "Szczęk" powiedział, że to trzeci najtrudniejszy film w jego karierze spośród kilkudziesięciu, jaki nakręcił.

"Ready Player One" – o czym był?Steven Spielberg prezentuje wizję świata pogrążonego w chaosie w roku 2045. Ludzie znajdują ukojenie wyłącznie w OASIS, wirtualnym uniwersum stworzonym przez genialnego Jamesa Hallidaya. Przed śmiercią twórca postanawia przekazać fortunę temu, kto jako pierwszy odkryje w OASIS cyfrowe "easter egg". Wade Watts podejmuje wyzwanie i staje do wyścigu...

"Ready Player One" – zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones