"Starfield" otrzymuje wsparcie dla modów i nową zapowiedź dodatku

Bethesda / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Shattered+Space%22+do+%22Starfield%22+na+nowym+zwiastunie.+Gra+otrzyma%C5%82a+wsparcie+dla+mod%C3%B3w-156018
"Starfield" otrzymuje wsparcie dla modów i nową zapowiedź dodatku
Jedną z rzeczy, na którą najbardziej narzekali gracze przy okazji premiery "Starfielda", był brak oficjalnego wsparcia dla modów. Gry Bethesdy są niejako współtworzone przez społeczność modderów, więc nie dziwi, że w międzyczasie niektórzy twórcy na własną rękę zdecydowali się "naprawiać" "Starfielda". Trochę to trwało, ale po niedawnych zapowiedziach Todda Howarda, gracze wreszcie otrzymali upragnioną funkcjonalność w grze. Ale to nie wszystko, bowiem podczas Xbox Games Showcase zaprezentowany został przede wszystkim nadchodzący dodatek "Shattered Space".

Zaprezentowana podczas Xbox Games Showcase zapowiedź rozpoczyna się od przedstawienia dość mrocznego i utrzymanego w klimacie space horror dodatku "Shattered Space". Dodatek wprowadzi do gry nową historię, nową planetę oraz cały wachlarz uzbrojenia. Jedyne, czego my jako gracze nie otrzymaliśmy, to konkretna data premiery – dalej jest to "2024". Na szczęście wspominany we wstępie Creation Kit dostał bardzo konkretny termin wydania.Jak się okazało, Bethesda przygotowała mały shadow drop w postaci nowych zadań w grze, dostępu do Dzieł oraz nowych funkcji nagród. Dzieła są oficjalnym wsparciem dla modyfikacji w grze – od teraz każdy może ściągnąć Creation Kit i zacząć tworzyć własne dzieła, którymi będzie się dzielić ze społecznością. Na efekty nie trzeba było długo czekać, warto jednak mieć na uwadze, że większość modyfikacji wyłącza obsługę osiągnięć, dlatego warto sprawdzić, czy dany mod ma tag "achievement friendly".Czy "Starfielda" czeka taki sam los jak "Skyrima", do którego będzie się wracało na długie lata po premierze? Zobaczymy. Na pewno wsparcie dla modów jest krokiem w bardzo dobrą stronę. Po więcej najważniejszych zapowiedzi z Xbox Games Showcase zapraszamy do linków poniżej.

Najważniejsze zapowiedzi z Xbox Games Showcase:Doom Slayer powraca! Bethesda zapowiada "DOOM: The Dark Ages"

"Gears of War" zabiera nas z powrotem do korzeni serii! "Gears of War: E-Day" nadchodzi!

"Indiana Jones" na nowym zwiastunie wyśmiewa Amerykanów

Przyszłość jest cyfrowa? Xbox przedstawia nowe wersje Xboxów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones