"Simpsonowie", "Family Guy": biali tylko w rolach białych

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Simpsonowie%22%2C+%22Family+Guy%22%3A+biali+tylko+w+rolach+bia%C5%82ych-138298
"Simpsonowie", "Family Guy": biali tylko w rolach białych
"Simpsonowie" idą w ślady "Big Mouth" oraz "Central Parku". Producenci serialu zamierzają dokonać roszad w obsadzie - tak, aby biali aktorzy nie odgrywali już latynoskich, azjatyckich bądź ciemnoskórych postaci.  W podobnej sprawie głos zabrał także Mike Henry - aktor wcielający się w kultową postać Clevelanda Browna w serialu "Family Guy". "Dubbingowanie Browna było dla mnie wielkim przywilejem przez 20 lat. Kocham tego bohatera, ale zgadzam się, że powinien być odgrywany przez czarnego aktora. Dlatego rezygnuję".

Póki co nikt z Fox TV oraz pionu produkcyjnego serialu nie skomentował oficjalnie jego słów, ale można spokojnie założyć, że to początek sporych zmian w branży. Przypomnijmy, że przez wiele lat twórcy "Simpsonów" pozostawali głusi na sugestie, że rolę Apu, zamiast Hanka Azarii, powinien otrzymać azjatycki aktor. Impulsem stała się w końcu deklaracja samego zainteresowanego. A to tylko wierzchołek góry lodowej. 

Tytuły seriali, w których wkrótce może dojść do podobnych zmian (a przy okazji sporych cięć, vide odcinki "Miasteczka South Park" z Mahometem), można oczywiście mnożyć. Myślicie, że stoimy u progu małej rewolucji?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones