"Simpsonowie" z problemami na platformie Disney+

Collider, The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Simpsonowie%22+z+problemami+na+platformie+Disney%2B-135478
Dzięki zakupowi 20th Century Fox przez Disneya na platformie streamingowej koncernu pojawił się jeden z najsłynniejszych seriali animowanych świata, "Simpsonowie". Jednak na jego fanów czekało kilka przykrych niespodzianek.


Po pierwsze, na platformie nie zobaczymy pierwszego odcinka trzeciego sezonu, "Stark Raving Dad". Gościnny udział zaliczył w nim Michael Jackson, który użyczył głosu Leonowi Kompowsky'emu.

Disney nie podał przyczyn nieobecność tego odcinka na platformie, ani też tego, kto o tym zdecydował. Można jednak sądzić, że powodem są kontrowersje wokół postaci nieżyjącego już króla popu. Po premierze dokumentu "Leaving Neverland", który pokazuje Michaela Jacksona jako pedofila, odcinek ten został wycofany z obiegu telewizyjnego.

Użytkownikom Disneya+ nie podoba się również to, że stare sezony "Simpsonów" mają zmieniony aspekt obrazu. Zamiast oryginalnego 4:3 prezentowane są jako widescreen, co powoduje deformację i ucinanie części obrazu.

Podobno platforma ma się przyjrzeć temu problemowi. Czy i kiedy zostanie przywrócony oryginalny kształt serialu, tego jednak na razie nie wiadomo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones