"Smętarz dla zwierzaków 2" w drodze na ekran

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Sm%C4%99tarz+dla+zwierzak%C3%B3w+2%22+w+drodze+na+ekran-142411
"Smętarz dla zwierzaków 2" w drodze na ekran
Wytwórnia Paramount dała zielone światło na realizację sequela horroru "Smętarz dla zwierzaków" według powieści Stephena Kinga. Film powstanie dla serwisu streamingowego Paramount+.

Za kamerą stanie debiutująca na stanowisku reżysera Lindsey Beer. W jej portfolio znajdziemy scenariusze takich filmów jak "Sierra Burgess jest przegrywem", "Chaos Walking" oraz nowej wersji disneyowskiego klasyka "Bambi". Beer napisze także scenariusz "Smętarza 2". Producentami kontynuacji będą Lorenzo di Bonaventura i Mark Vahradian.

"Smętarz dla zwierzaków" trafił do kin w marcu 2019 roku, zarabiając na całym świecie 112 milionów dolarów. Film opowiada historię doktora Louisa Creeda (Jason Clarke), który wraz z żoną (Amy Seimetz) i dwojgiem małych dzieci przenosi się z Bostonu do prowincjonalnego Maine. Tuż po przeprowadzce bohater znajduje ukryte głęboko w lesie tajemnicze cmentarzysko. Kiedy w rodzinie dochodzi do tragedii, Louis zwraca się z prośbą o pomoc do swego nieco dziwacznego sąsiada (John Lithgow). Ich wspólne odkrycie będzie miało przerażające konsekwencje.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones