"Tenet" w kinach za miesiąc? W niektórych krajach to możliwe

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Tenet%22+w+kinach+za+miesi%C4%85c+W+niekt%C3%B3rych+krajach+to+mo%C5%BCliwe-138643
"Tenet" w kinach za miesiąc? W niektórych krajach to możliwe
W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Warner Bros. rezygnuje z premiery widowiska Christophera Nolana "Tenet" w sierpniu. Jednak według informacji, do których dotarł portal Variety, pod koniec sierpnia film może trafić do kin. Niestety tylko w wybranych krajach.


Ponieważ szczegóły widowiska "Tenet" są trzymane w tajemnicy, Warner Bros. chciał wprowadzić film jednocześnie na całym świecie, by uniknąć spoilerowania fabuły. Niestety pandemia COVID-19 w Stanach Zjednoczonych przybrała w ostatnim czasie niebezpieczne rozmiary, czego konsekwencją było najpierw przesunięcie premiery z lipca na sierpień, a potem skasowanie jej.

Jednak w coraz większej liczbie krajów na świecie kina mają się dobrze lub bardzo dobrze. Podobno na szefach Warner Bros. zrobiły wrażenie wyniki "Ban-do", czyli sequela "Zombie express", który w ubiegłym tygodniu w pięciu krajach zarobił prawie 21 milionów dolarów. Dlatego też Warner Bros. rozważa wprowadzanie "Tenet" stopniowo.

Według Variety już 26 sierpnia widowisko Nolana mogłoby pojawić się w takich krajach europejskich jak Wielka Brytania, Francja i Hiszpania. Rozmowy są podobno prowadzone również z właścicielami kin w Azji. Data premiery w tamtym regionie ma zostać ustalona w najbliższych dniach.

Warner Bros. nie jest pierwszym studiem, które przestaje czekać na poprawę pandemicznej sytuacji w Stanach Zjednoczonych i decyduje się na wprowadzanie swoich filmów w stabilnych rynkach zagranicznych. W tym tygodniu STX zdecydowało, że "Greenland" z Gerardem Butlerem w Belgii pojawi się już 29 lipca, we Francji 5 sierpnia, a w Skandynawii 12 sierpnia. Premiera amerykańska została póki co przesunięta na 25 września.
Udostępnij: